Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Loteria Vizelor de la A la Z > Vreau sa aplic la Loteria Vizelor

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 05-31-2017, 12:24 PM
Zuzustele's Avatar
Zuzustele Zuzustele is offline
Membru
Invatzacel

Quote:
Originally Posted by FilipAlexF View Post
Anul acesta, s-a introdus in mod specific cerinta ca pozele sa nu fi fost folosite deja in anii anteriori.
Chiar si asa sunt raportari pe net de cazuri care au fost selectati folosind poze mai vechi folosite la inscriere si in anii anteriori.
Se pare ca selectarea nu garanteaza validitatea pozei.
Stiu si am inteles asta. Am specificat ca am facut poza singura cu telefonul, dar o facusem cu vreo 2 zile inainte sa aplic, deci nu am trimis o fotografie veche.

Eu explicam in postarea mea modalitatea prin care am reusit sa verific compozitia, adica daca se incadreaza inaltimea ochilor, marimea capului etc. in parametri ceruti de ei. Multumesc oricum pentru interventie
Old 05-31-2017, 01:57 PM
Aramis's Avatar
Aramis Aramis is offline
Omu' cu cioci
Team Member

Nu s-a introdus nimic ”specific” anul ăsta referitor la fotografie. Cerința ca fotografiile să nu fie mai vechi de 6 luni e de la începutul loteriei...

Ion Luca Caragiale (1852-1912)
Frumoasă ţară avem! Păcat că e locuită.
*** colectiv, Academia Caţavencu
Reply With Quote
Old 05-31-2017, 02:35 PM
Zuzustele's Avatar
Membru
Invatzacel

Quote:
Originally Posted by Aramis View Post
Nu s-a introdus nimic ”specific” anul ăsta referitor la fotografie. Cerința ca fotografiile să nu fie mai vechi de 6 luni e de la începutul loteriei...
De fapt s-a introdus o cerinta noua pentru editia DV-2018 si anume ca fotografiile nu mai pot sa contina ochelari de vedere. Insa de cea cu vechimea pozelor, intr-adevar stiam ca nu e o cerinta noua.
Old 05-31-2017, 04:54 PM
FilipAlexF FilipAlexF is offline
Junior Member
Bobocel

Quote:
Serios???

Quote:
Group photographs will not be accepted; you must submit a photograph for each individual. Your entry may be disqualified or visa application refused if the photographs were not taken within the
last six months, have been manipulated in any way, or do not meet the specifications explained below. See Submitting a Digital Photograph for more information.
Sursa DV2017:
https://travel.state.gov/content/dam...and%20FAQs.pdf

Quote:
We cannot accept group photographs; you must submit a photograph for each individual. Your entry may be disqualified or your visa application refused if the photographs have been manipulated in any way, or do not meet the specifications explained below. Submitting the same photograph that was submitted with last year’s entry (DV-2017) will result in disqualification. See Submitting a Digital Photograph for more information.
Sursa DV2018:
https://travel.state.gov/content/dam...%20English.pdf

Citeste instructiunile inainte sa sari cu gura.
Reply With Quote
Old 05-31-2017, 07:06 PM
Aramis's Avatar
Aramis Aramis is offline
Omu' cu cioci
Team Member

da, serios.

ori poate vrei să spui că la DV-2017 se putea aplica cu fotografia de la DV-2016?

înțelege ce citești înainte să comentezi de aiurea.

Ion Luca Caragiale (1852-1912)
Frumoasă ţară avem! Păcat că e locuită.
*** colectiv, Academia Caţavencu
Reply With Quote
Old 06-01-2017, 08:28 AM
FilipAlexF FilipAlexF is offline
Junior Member
Bobocel

Quote:
da, serios.
ori poate vrei să spui că la DV-2017 se putea aplica cu fotografia de la DV-2016?
înțelege ce citești înainte să comentezi de aiurea.
Am vrut sa spun ce am spus deja:
Quote:
Anul acesta, s-a introdus in mod specific cerinta ca pozele sa nu fi fost folosite deja in anii anteriori.
Si exact asta a fost, daca tu vrei sa o dai cotita cu analiza pe text esti liber sa o faci. Dai inainte.
Reply With Quote
Old 06-01-2017, 10:06 PM
Radius Radius is offline
Profesor
Forumo-dependent

Default off topic

Quote:
[...]daca tu vrei sa o dai cotita cu analiza pe text esti liber sa o faci. Dai inainte.
Ba nu, nu-i da inainte. Opriti-va aici ca s-a spus destul si se intelege care este noua cerinta. Deci, sa nu ne mai miram de ce avem atat de putini noi veniti pe forum...
Zuzustele, te rog sa ne scuzi, se intampla des pe aici si in consecinta trebuie sortat printre mesajele astea inutile in care doi se cearta si ... nimeni nu castiga.
Reply With Quote
Old 06-03-2017, 06:13 PM
Zuzustele's Avatar
Membru
Invatzacel

Radius, se înțelege! Fiecare avea dreptate in felul lui...la urma urmei discuțiile în contradictoriu duc la evoluție...cel puțin în teorie ) Trecem peste certurile astea si luam doar ce e mai bun în acest forum Va salut!

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules