Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Loteria Vizelor de la A la Z > Vreau sa aplic la Loteria Vizelor

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 10-14-2004, 12:29 PM
Caius's Avatar
Caius Caius is offline
Profesor
Forumo-dependent

Default Re: No comments !

Quote:
Originally Posted by Alex4you
Hai sa fitzi iubitzi, datzi de o ciorba la sereleu ala si apoi venitzi tot aici la scoala loteriei !
frumos spus....
Old 11-18-2004, 12:19 PM
Imagos's Avatar
Imagos Imagos is offline
Membru
Invatzacel

Default mirlanie curata,

Libertatea(Nr. 4502 - Joi, 18 Noiembrie 2004) atrage atentia :" Pentru acest concurs de emigrare participarea este gratuita. Cu toate acestea, intreprinzatorii nu au ratat sansa de a scoate bani din visul romanilor de a ajunge pe "taramul fagaduintei". Multi dintre cei care se ofera sa acorde consultanta sunt firme de avocatura care percep taxe pentru completarea si trimiterea formularelor. [...] Exista insa persoane care solicita sume de pana la 250 de dolari in schimbul promisiunii ca "te vor plasa pe un loc in primii 100 de castigatori" .

Participarea la concurs este gratuita!Cu permisiunea dvs. am sa repet anumite informatii :

* Ambasada Statelor Unite ofera toate instructiunile pentru acest program, chiar si in limba romana, pe site-ul http://www.usembassy.ro/InfoR/romana/imm22.htm
* Solicitantul trebuie sa indeplineasca o cerinta de educatie sau de experienta in munca. Acesta trebuie sa aiba sau diploma de bacalaureat sau doi ani de experienta in ultimii cinci ani intr-o ocupatie care presupune cel putin doi ani de calificare pentru a profesa. Acestea sunt principalele cerinte, iar daca nu indepliniti una din acestea ar trebui sa renuntati la trimiterea scrisorii de participare.
* Scrisorile reprezinta niste formulare de inregistrare electronica, transmise la http://www.dvlottery.state.gov/ in timpul perioadei de inregistrare care a inceput vineri, 5 noiembrie si se incheie pe 7 ianuarie 2005, la orele 12.00. Alaturi de formulare trebuie sa fie trimise on-line fotografii ale fiecarui membru de familie.
* Reprezentantii Ambasadei subliniaza ca nu se percepe nici o taxa pentru inscrierea in programul anual DV (Diversity Visa), cunoscut la noi cu numele de Loteria Vizelor.
* Guvernul SUA nu angajeaza consultanti din afara sau servicii postale private sa opereze, astfel incat orice intermediar care se ofera sa asiste in pregatirea scrisorii de participare face acest lucru fara autorizarea sau asentimentul guvernului.
* Fiecare formular de inregistrare va avea o sansa egala de a fi selectionat in cadrul regiunii respective, iar alegerea se face printr-o tragere la sorti aleatorie, facuta de un computer.
Old 10-17-2005, 01:11 AM
mgorgan's Avatar
mgorgan mgorgan is offline
Profesor
Forumo-dependent

Default Re: mirlanie curata,

Quote:
Originally Posted by Imagos

* Ambasada Statelor Unite ofera toate instructiunile pentru acest program, chiar si in limba romana, pe site-ul http://www.usembassy.ro/InfoR/romana/imm22.htm

http://travel.state.gov/docs/DVRomanian2007.doc util
Old 10-17-2005, 01:15 AM
Virag's Avatar
Virag Virag is offline
Centura neagra la sapat
Team Member

Din pacate, documentul in limba romana are cel putin o inexactitate - ma refer la partea cu Polonia.
Reply With Quote
Old 12-06-2005, 06:26 PM
Borsan Cristian Borsan Cristian is offline
Membru
Invatzacel

Quote:
Originally Posted by Cretzoo2017
Da chiar e misto ideea....Ce nu face romanu nostru ca sa mai scoata un ban "cinstit". Dar eu ma intreb de fapt ce formulare completez? Nu cele de pe internet care se completeaza in mod obisnuit? Si ei ce mare lucru mai fac? Dau send pentru mine? Ce bine totusi ca mai sunt si oameni desptepti care nu se iau dupa astfel de anunturi, dar totusi ce pacat ca exista poate destui care fac lucrul asta...Si cand ma gandesc ca era sa fac si eu la fel Gasisem un site undeva pe net, nu mai stiu cum se numea, si cereau baietii niste banuti. Pacaleala, ca poti sa trimiti si singur, si gratis.

PS: Oare ei platesc taxe la statul roman pentru afacerea asta? Si oare ce obiect de activitate au?
Dar citi americani nu fac asta pt 50 dolari pe aplicatie sint zeci sau sute??
La fel romani multi
cistiga bine cu asta ,si.. ma indoiesc ca ar plati impozite pt asta
Cuzdrioara
Cluj
Romania
Reply With Quote
Old 12-06-2005, 06:32 PM
Borsan Cristian Borsan Cristian is offline
Membru
Invatzacel

Default Sa platesti pt ceva ce poti face singur!!!!!!??????

Acei care iau chiar bani buni pt a aplica la Loteria vizelor fac un lucru care il putem face noi insine singuri fara sa dam nici un leu vechi daramite sa mai dai 50 dolari sau chiar 200 dolari cum cerea un roman smecher din USA pt iecare aplicatie
Oricum nu va obliga nimeni sa le dati bani
Un"nene " se vaita ca a fost inselat de o firma de acest fel din USA ca a dat 50 dolari degeaba si ca nu a cistigat dar cine l a pus sa isi dea banii???
Oricum acei ce au astfel de firme nu pot garanta si nu pot mari sansele de cistig.Cu banii dati sau fara tot cistigi daca e sa cistigi .
Cuzdrioara
Cluj
Romania
Reply With Quote
Old 04-11-2006, 11:15 AM
Sidonia's Avatar
Sidonia Sidonia is offline
Profesor
Forumo-dependent

Iaca ce gasesc mare si impozant pe situl BRASOVULUI...
APLICATIE PENTRU LOTERIA VIZELOR !!!

Life Time Application - Until You Win!
We submit you and your family every year until you win!
$549 $50 $499

http://www.usavis.org/index2_2.php

Unde mai pui ca ..."every winner receives a FREE airline ticket TO THE USA"....
Reply With Quote
Old 04-11-2006, 11:28 AM
RainHawk's Avatar
RainHawk RainHawk is offline
Profesor
Forumo-dependent

Eu cred ca au pile la Departamentul de Stat si au mai organizat o loterie pe sestache sa nu afle lumea.
Old 04-11-2006, 01:48 PM
black sabbath's Avatar
black sabbath black sabbath is offline
Forumar fidel
Loterist confirmat

eu cred ca traim in epoca serviciilor, iar cei ce dau astfel de anunturi nu fac decat sa presteze un serviciu, contracost. nu vad nimic rau in asta.
poti plati pe cineva sa iti care mobila la etajul doi sau o poti cara singur.
nu cred ca ei iti garanteaza ca vei castiga , dar sunt convins ca iti garanteaza ca aplicatia ta va ajunge in timp util acolo unde trebuie.
Old 04-11-2006, 01:54 PM
black sabbath's Avatar
black sabbath black sabbath is offline
Forumar fidel
Loterist confirmat

poate unii dintre noi nu sunt familiarizati cu calculatoarele si cu netul, dar au auzit de loteria vizelor si ar vrea sa aplice si ei, dar nu stiu cum.
care ar fi solutia?????
cea mai eleganta sol. ar fi sa plateasca, ptr a aplica, un profesionist, care stie cum , in ce fel si cand.
nu vad de ce sunteti atat de revoltati, mai ales ca unii dintre voi , chiar asta faceti, vindeti niste servicii, nu sidonia??
pot si eu sa fac o poza buna, dar sigur cea facuta de un profesionist va fi mai buna si am si garantia ca va ajunge la mine in timp util.

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules