Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Loteria Vizelor de la A la Z > Vreau sa aplic la Loteria Vizelor

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-11-2006, 04:40 PM
Virag's Avatar
Virag Virag is offline
Centura neagra la sapat
Team Member

Da, mai, insa e asa de simplu sa aplici, incat nici un profesionist nu ar face treaba mai bine. Nu e ca la foto.

Iar ref. la biletul de avion gratuit pentru castigator, cautati ce spunea amica noastra din Emirate: da, un bilet gratuit, daca iti procesezi viza prin ei, adica inca vreo doua mii si ceva de dolari.
Reply With Quote
Old 10-26-2006, 12:19 PM
chicca's Avatar
chicca chicca is offline
Forumar fidel
Loterist informat

Nu mai deschid alta discutie ca practic si aici se discuta cam acelasi lucru despre care vreau eu sa va spun.
Tot in Ferrara unde locuiesc eu am cunoscut o romanca cu care ma vad destul de rar din lipsa de3 timp. Ieri a trecut pe la mine si mi-a spus ca sotul ei (tot roman) s-a inscris pentru loterie dar...la USAFIS ( dein cate am inteles e o organizatie care face aplicatia in locul tau).
Ok, pana aici (sau aproape ok)! In fiecare zi cei de la USAFIS le trimite un mail in care le mai cere cate o informatie...Cum ea nici nu stie engleza, vine la mine sa-i traduc ce scriu astia! Ma intreba ieri daca nu cumva astia nu-i vor face aplicatia! Sincer, nici nu stiu ce sa-i spun, nu am idee pentru ca nu stiu bine despre ce e vorba.
Imi pare rau pentru ea dar nu am ce sa-i fac. Daca venea la noi ii puteam face aplicatia fara probleme.
Voi aveti idee despre organizatia asta? Ati mai auzit pe cineva care a depus prin ei? Nici nu stiu ce sa-i spun sau ce sfat sa-i dau!
Reply With Quote
Old 10-26-2006, 08:02 PM
Shrek Shrek is offline
Moderator
Team Member

Chicca, banii ii are deja luati. Ce sa mai faca acum? Asta este, daca nu exista comunicare intre oameni, mai ales cind sint de aceeasi nationalitate intr-o tara straina, daca nu intrebi nimic si pe nimeni, normal ca poti gresi, doar nu ne-am nascut toti invatati. Poti totusi sa-i spui, macar sa nu mai dea si alti bani, ca s-ar putea sa-i tot ceara.
Old 10-26-2006, 08:58 PM
chicca's Avatar
chicca chicca is offline
Forumar fidel
Loterist informat

Chiar am sa intreb cat a platit si ce a platit ca sincer, nu e ca am inteles prea bine!
Reply With Quote
Old 10-26-2006, 09:08 PM
POPI POPI is offline
Profesor
Forumo-dependent

Poate ca aplicatzia in sine a fost ok problema e ca se putea face gratis! Si eu acuma'!
Old 11-07-2006, 01:32 PM
mister_purice86's Avatar
mister_purice86 mister_purice86 is offline
Junior Member
Bobocel

Salutare am si eu un prieten care are o problema : inca nu a terminat liceul este clasa a12a si bacul o sa il sustina in vara anului 2007, poate cumva sa se inscrie desi inca nu are bacul luat? pana la un eventual interviu sa spunem din toamna ar avea bacul obtinut dar acum la inscriere este intrebat ce studii a absolvit si inca nu are liceul absolvit dupa cum spuneam. Idea ar fi sa nu aibe probleme sa ii fie refuzata cumva viza intr-un eventual castig si poate chiar sa ii fie refuzata inscrierea pe viitor...sa mai astepte pana la anul urmator sau acum daca se scrie ce sa treaca la studii absolvite? Multumesc!!!
Reply With Quote
Old 11-07-2006, 01:43 PM
Virag's Avatar
Virag Virag is offline
Centura neagra la sapat
Team Member

Quote:
Originally Posted by Shrek View Post
Chicca, banii ii are deja luati. Ce sa mai faca acum? Asta este, daca nu exista comunicare intre oameni, mai ales cind sint de aceeasi nationalitate intr-o tara straina, daca nu intrebi nimic si pe nimeni, normal ca poti gresi, doar nu ne-am nascut toti invatati. Poti totusi sa-i spui, macar sa nu mai dea si alti bani, ca s-ar putea sa-i tot ceara.
Daca a platit cu cardul poate initia chargeback...
Old 11-07-2006, 05:19 PM
Jordache Jordache is offline
Profesor
Forumo-dependent

Quote:
Originally Posted by mister_purice86 View Post
Salutare am si eu un prieten care are o problema : inca nu a terminat liceul este clasa a12a si bacul o sa il sustina in vara anului 2007, poate cumva sa se inscrie desi inca nu are bacul luat? pana la un eventual interviu sa spunem din toamna ar avea bacul obtinut dar acum la inscriere este intrebat ce studii a absolvit si inca nu are liceul absolvit dupa cum spuneam. Idea ar fi sa nu aibe probleme sa ii fie refuzata cumva viza intr-un eventual castig si poate chiar sa ii fie refuzata inscrierea pe viitor...sa mai astepte pana la anul urmator sau acum daca se scrie ce sa treaca la studii absolvite? Multumesc!!!
E greu de dat un sfat. Daca se va inscrie acum va fi nevoit sa minta de 2 ori.
Prima data -daca se inscrie in acest an, asta inseamna ca se considera eligibil, adica are bacul luat.
A doua oara - cand va completa plicul 1 in vara ( bacul se da in iunie iar plicurile vin prin aprilie).
Sfatul meu este sa mai astepte un an.
Reply With Quote
Old 11-10-2006, 05:25 PM
mister_purice86's Avatar
mister_purice86 mister_purice86 is offline
Junior Member
Bobocel

Quote:
Originally Posted by Jordache View Post
E greu de dat un sfat. Daca se va inscrie acum va fi nevoit sa minta de 2 ori.
Prima data -daca se inscrie in acest an, asta inseamna ca se considera eligibil, adica are bacul luat.
A doua oara - cand va completa plicul 1 in vara ( bacul se da in iunie iar plicurile vin prin aprilie).
Sfatul meu este sa mai astepte un an.
asa l-am sfatuit si eu degeaba castiga...adevarul se afla si ami tare isi taie craca de sub picioare e tanar...la fel k si mine ii inteleg nerabdarea la anu' de acuma
Reply With Quote
Old 11-05-2007, 10:55 PM
catana_christian catana_christian is offline
Junior Member
Bobocel

Buna ziua !
As avea si eu o intrebare in legatura cu aplicarea pentru Loteria Vizelor.
In momentul de fata eu sunt doar logodit. Se poate ca atat eu cat si logodnica mea sa aplicam separat, iar in cazul in care unul dintre noi este acceptat sa ne casatorim pentru a putea merge impreuna ???

Un raspuns mi-ar fi de mare ajutor. Va multumesc !
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules