Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Comunitati de Loteristi in America > Chicago

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 12-07-2007, 06:26 PM
tmuresan tmuresan is offline
Profesor
Forumo-dependent

Default Apartament de inchiriat (mobilat)

In primavara viitoare ne reintoarcem definitiv in Romania si am vrea sa dam apartamentul din Chicago in chirie. Lasam absolut totul in el, incepand de la mobila si terminand cu TV-uri, DVD player, oale, farfurii, samd. Vreau sa mentionez ca apartamentul are doua dormitoare, excelent pentru un cuplu cu un copil. Lasam si mobila pentru camera copilului, patuturile (unul de bebelus si unul mai marisor in care doarme acum fetita noastra de 2 ani si jumatate), si multe altele. Am vrea sa le lasam pe maini bune pentru cativa ani si daca va intereseaza sau stiti pe cineva interesat, contactati-ma.

Aici este link-ul cu anuntul:
http://chicago.craigslist.org/chc/apa/495538051.html
Daca mai vreti si alte poze, le trimit cu mare placere.

Multumesc.

Edit: schimbat link-ul Craig's List initial cu cel valid.

Last edited by Virag; 12-07-2007 at 08:21 PM. Reason: La cererea utilizatorului, link-ul initial fiind inutilizabil.
Reply With Quote
Old 12-07-2007, 06:32 PM
adi_cio adi_cio is offline
Profesor
Forumo-dependent

ai dat link-ul spre anuntul care il vezi in cadrul contului tau..
pune un link public.
Bafta
Reply With Quote
Old 12-07-2007, 07:50 PM
Profesor
Forumo-dependent

Din pacate nu cred ca pot sa imi modific mesajul, asa ca ii rog pe admini sa o faca pt mine. Multam, Cio!
Pt admini: Va rog sa schimbati linkul initial cu acesta: http://chicago.craigslist.org/chc/apa/495538051.html
Reply With Quote
Old 12-11-2007, 01:14 PM
ECORINA ECORINA is offline
Junior Member
Bobocel

Poti Sa Fi More Specific? In Ce Zona E Apartamentul, La Ce Chirie Te-ai Gandit, In Ce Luna Plecati? Sa Inteleg Ca Apartamentul Este Propietate Personala?
Reply With Quote
Old 12-11-2007, 02:37 PM
Profesor
Forumo-dependent

Uite aici detalii: http://chicago.craigslist.org/chc/apa/504592559.html
Daca vrei pot sa iti trimit poze via e-mail.
Reply With Quote
Old 12-12-2007, 06:17 AM
cal_user cal_user is offline
Profesor
Forumo-dependent

Arata foarte bine casa voastra. A fost scump remodeling-ul? Banuiesc ca doar granite countertop-urile sint vreo $3500 - 5500.
Reply With Quote
Old 12-12-2007, 12:14 PM
simona27 simona27 is offline
Membru
Invatzacel

Default intrebare ptr Tmuresan

Tmuresan,felicitari ptr apartament,chiar daca v-ati hotarat sa plecati.Este foarte primitor.
Ceea ce vroiam sa te intreb este,daca esti si tu de acrod sa imparatasesti,ce v-a determinat sa reveniti la Romania.Si eu sunt o castigatoare a DV 2008 si inca am dubii,intrebari daca sa continui sau sa stau in banca mea in dulcea patrie a Romaniei.Multumesc frumos
Reply With Quote
Old 12-12-2007, 03:38 PM
Profesor
Forumo-dependent

Quote:
Originally Posted by cal_user View Post
Arata foarte bine casa voastra. A fost scump remodeling-ul? Banuiesc ca doar granite countertop-urile sint vreacut o $3500 - 5500.
Multam. N-am facut nimic la el, asa l-am luat.
Reply With Quote
Old 12-12-2007, 04:08 PM
Profesor
Forumo-dependent

Quote:
Originally Posted by simona27 View Post
Tmuresan,felicitari ptr apartament,chiar daca v-ati hotarat sa plecati.Este foarte primitor.
Ceea ce vroiam sa te intreb este,daca esti si tu de acrod sa imparatasesti,ce v-a determinat sa reveniti la Romania.Si eu sunt o castigatoare a DV 2008 si inca am dubii,intrebari daca sa continui sau sa stau in banca mea in dulcea patrie a Romaniei.Multumesc frumos
Hmmm, povestea asta cu reintoarcerea sau gandul reintoarcerii o poti citi la alta "rubrica" aici : http://www.paginaloteristilor.ro/for...splay.php?f=85
S-a facut si un sondaj despre acest subiect, chiar pe acest site. Intrebarea era: M-as intoarce acasa in Romania?
21% au raspuns DA, daca as avea ce mi-am dorit de la America
26% au raspuns NU
29% se vor gandi dupa ce iau cetatenia
24% sunt indecisi
Inca o dovada ca experienta fiecaruia e diferita, deci povestea fiecaruia e mai mult sau mai putin relevanta pentru tine. Parerea mea e ca oricine are posibilitatea sa vina in America, sa o faca, fiindca oricand poate sa mearga inapoi daca decide sa o faca.
Reply With Quote
Old 07-16-2008, 04:08 PM
adiss25 adiss25 is offline
Junior Member
Bobocel

Default salut

buna; suntem un cuplu cu sotia gravida in luna 7,din brasov si ajungem in chicago in 22.08.2008, si am fi interesati de apartament, daca mai este valabil va rog sa imi dati un raspuns, suntem interesati si de altele masina..etc..multumesc, daca vrei poti sa-mi raspunzi pe mail :adiss25@yahoo.com
Quote:
Originally Posted by tmuresan View Post
In primavara viitoare ne reintoarcem definitiv in Romania si am vrea sa dam apartamentul din Chicago in chirie. Lasam absolut totul in el, incepand de la mobila si terminand cu TV-uri, DVD player, oale, farfurii, samd. Vreau sa mentionez ca apartamentul are doua dormitoare, excelent pentru un cuplu cu un copil. Lasam si mobila pentru camera copilului, patuturile (unul de bebelus si unul mai marisor in care doarme acum fetita noastra de 2 ani si jumatate), si multe altele. Am vrea sa le lasam pe maini bune pentru cativa ani si daca va intereseaza sau stiti pe cineva interesat, contactati-ma.

Aici este link-ul cu anuntul:
http://chicago.craigslist.org/chc/apa/495538051.html
Daca mai vreti si alte poze, le trimit cu mare placere.

Multumesc.

Edit: schimbat link-ul Craig's List initial cu cel valid.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules