Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Loteria Vizelor de la A la Z > Affidavit of Support - I134

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 07-12-2005, 05:08 PM
lacramioara's Avatar
lacramioara lacramioara is offline
Junior Member
Bobocel

e trist si e realitate! si asta nu se intampla numai in america!!
multumesc pt increderea pe care o ai ca totusi se va gasi cineva sa ma ajute!
multumesc si pt forum, m-a ajutat si sunt convinsa ca ma va ajuta in continuare.
Reply With Quote
Old 12-12-2005, 06:23 PM
dragom_dan's Avatar
dragom_dan dragom_dan is offline
Junior Member
Bobocel

Default suparat

Sincer .. nici nu stiu ce sa scriu .... stiu doar ca am nevoie de ajutor de sfaturi, de imbarbatare...
toate planurile mele cu America s-au dus pe apa sambatei...
Trebuia sa ma casatoresc si sa plec cu sotia.. ea avea deja loc de munca asigurat in luisiana si multe cunostinte in zona...
din pacate relatia noastra s-a incheiat... fara nici o sansa de a ne impaca...
acum trec printr-o perioda nasoala " de refacere"
sincer.. nu stiu in ce directie sa ma indrept si unde sa cer ajutorul sau sfaturi....
nu am rude.. in tara.. doar mama in italia..
Vreau sa plec in America.. cu siguranta o sa plec dc o sa trec de interviu..
insa.. voi trece de interviu ?.. dc da.. unde naiba sa ma duc in america ca nu stiu pe nimeni..nu am nici o idee de ce ma asteapta acolo..
voi avea cam 3-4 mii de dolari la mine.. atat.. si voi fi singur

am terminat facultatea de constructii..
acum am un servici ok... dar de putin timp... asa ca va rog.. dc ma puteti ajuta in orice fel.. chiar si cu un mic sfat.. va rog nu ezitati

adresa mea de email dragom_dan@yahoo.com
Old 12-13-2005, 12:32 AM
_bogdan_ _bogdan_ is offline
Membru
Invatzacel

Salut,
Intai, nu mai pune acelasi mesaj in mai multe topic-uri...
Apoi, daca vrei sa treci de interviu, da-te peste cap si mai fa rost de niste bani de imprumutat. Ar trebui sa ai minim 6000 ca sa fii linistit, asa ca trebuie sa mai gasesti cel putin 3000$. Daca esti angajat, fa-ti un credit de nevoi personale pe X ani, si in felul asta chiar poti sa si ai niste bani la tine (adica nu doar sa iei banii si sa-i dai inapoi dupa interviu, ci chiar sa-i iei cu tine in america - parerea mea).

Vezi daca gasesti pe cineva dispus sa te ajute. Eu voiam sa plec "de nebun", si am avut noroc cu un prieten mai obisnuit cu strainatatile care mi-a zis sa gasesc neaparat pe cineva in US... fa si tu asta. Daca nu gasesti pana la interviu, foloseste adresa lui Alex (mi se pare ca era "oficiala" pe aici).

Multa bafta!
Reply With Quote
Old 05-06-2006, 09:21 AM
elizatro's Avatar
elizatro elizatro is offline
Membru
Invatzacel

Salutare!
Si sotul meu a primit plicul NR1 , noi din fericire avem pe cineva in America , mai exact verisoara lui care este dispusa sa ne ajute.Ne-a intrebat ce forme trebuie sa faca astefel incat sa ne fie de ajutor si marea mea problema este ca nu am nici cea mai vaga idee de unde sa iau aceste informatii.Trebuie sa sun la ambasada sau ma poate ajuta cineva
Multumesc anticipat!
Reply With Quote
Old 05-06-2006, 09:32 AM
Anemonna's Avatar
Anemonna Anemonna is offline
Profesor
Forumo-dependent

Citeste cu atentie aici:
http://www.paginaloteristilor.ro/for...highlight=i864
Iar aici ai linkul de unde poti descarca formularul I134:
http://www.uscis.gov/graphics/formsfee/forms/i-134.htm
sau trimiti adresa verisoarei tale, il descarca, il completeaza, merge la un notar care va legaliza acest document si ti-l va trimite tie prin posta. Apoi tu il vei prezenta la interviu. Aceasta sectiune a forumului cuprinde toate informatiile necesare referitoare la AOS. Numai timp ai, sa citescti. Bafta!
Old 05-06-2006, 09:34 AM
elizatro's Avatar
Membru
Invatzacel

Multumesc f mult!!!!!!
Noi suntem cam picati din cer ca nu ne asteptam sa fim selectionati si sunt cam noua in ceea ce priveste treaba cu loteria.
Reply With Quote
Old 05-06-2006, 09:43 AM
Anemonna's Avatar
Anemonna Anemonna is offline
Profesor
Forumo-dependent

Nu e nici o problema, toti am trecut prin faza aceasta. Important este sa iti sacrifici putin din timpul liber si sa citesti cam tot ce tine de loterie din cadrul acestui forum si ai sa vezi cat de usor iti va parea procesul de obtinere a mult visatelor vize! Trust me !
Old 05-09-2006, 12:11 AM
skynet skynet is offline
Junior Member
Bobocel

Quote:
Originally Posted by elizatro
Multumesc f mult!!!!!!
Noi suntem cam picati din cer ca nu ne asteptam sa fim selectionati si sunt cam noua in ceea ce priveste treaba cu loteria.
felicitari!!!
nu pierdeti timpul! completati si trimiteti plicul inapoi (cu confirmare de primire l as trimite eu pt a fi sigur ca ajunge)
trebuie sa folositi sansa pe care o aveti!
(apropo de tirgoviste eu sunt din pucioasa dar locuiesc acum in strainate asa ca m a bucur si mai mult ca vad pe forum pe cineva care locuieste asa de "aproape" de unde m am nascut)
Mult succes in continuare!
Old 05-09-2006, 12:43 AM
elizatro's Avatar
Membru
Invatzacel

Multumim si noi f mult pt ajutorul acordat.Sper sa ne descurcam si sa obtinem mult dorita VIZA!!!!
Reply With Quote
Old 05-09-2006, 09:02 AM
adinam adinam is offline
Forumar fidel
Aspirant

Cu cat timp inainte se face acest AOS ( ca sa fi sigur ca ajunge in timp util si sa fie si valabil )
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules