Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Loteria Vizelor de la A la Z > Alte Vize decat DV

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-03-2006, 04:08 AM
cristilucuta cristilucuta is offline
Forumar fidel
Loterist informat

Default cristi

NOROCOS da. Corecta observatie.
Old 04-03-2006, 04:53 AM
MirceaGoia's Avatar
MirceaGoia MirceaGoia is offline
Profesor
Forumo-dependent

Default Re: cristi

Quote:
Originally Posted by cristilucuta
NOROCOS da. Corecta observatie.
Scuze de confuzie ...
Reply With Quote
Old 05-17-2006, 06:24 PM
SIMONATIRI SIMONATIRI is offline
Junior Member
Bobocel

Noi Nu Avem Voie Nici In Anglia Fara Vize...asa Au Zis Si De Anglia Ca De La 1 Mai 2006 Ne Da Drumul La Vize.....blah Blah Blah
Nu Va Mai Imbatati Cu Apa Rece
Reply With Quote
Old 06-29-2006, 11:27 PM
alinutza alinutza is offline
Membru
Bobocel

Tocmai au anuntat la Pro TV ca americanii vor elimina vizele pt tarile membre UE, daca acestea isi vor mentine trupele in Irak. SANTAJ!
Reply With Quote
Old 06-30-2006, 04:11 AM
corneliaa's Avatar
corneliaa corneliaa is offline
Forumar fidel
Loterist confirmat

Quote:
Originally Posted by cristilucuta
Da se pare ca este un miraj, stiu foarte bine sa faca propaganda.Ciudat, nu sunt de mult timp aici, nici nu imi place dar nici acasa nu m-as duce.Un lucru stiu sigur, dupa ce am vazut ceva din America, Romania nu imi mai pare chiar in epoca de piatra.

oHHH, PARCA MI-AI CITAT GANDURILE SI STAREA DE SPIRIT!
Old 06-30-2006, 12:44 PM
Maxim95's Avatar
Maxim95 Maxim95 is offline
Membru
Invatzacel

Default Vize ioc

Sa vedem acuma ce mai ziceti de eliminarea vizelor ca nenea Taricaru` ,prim-ministru sef peste ministri a decis sa isi dea drumul la moara si sa propuna in CSAT retragerea trupelor romanesti din Iraq si nu numai.Is curios ce o sa iasa din gulasu` asta.
Reply With Quote
Old 06-30-2006, 02:51 PM
ChiriacValentin ChiriacValentin is offline
Profesor
Forumo-dependent

Stati linistiti ca daca s-ar elimina, s-ar elimina numai pentru perioade de 90 de zile, adica vizele de turisti. Oricum ajungind aici si incercind sa lucrati ilegal e cam jale. Slujbele cele mai infecte si drepturi ioc. Asta daca nu va salta Politia si va pune pachet in avion. Nici financiar nu e vreo sfiriiala. Pentru ca preturile sunt mari. Vi se pare ca $10/h e salar mare ? Va pot spune, ca sa va ajut, ca nu e. Va faceti socoteala ca puteti lucra ilegal aici si sa stringeti banu' gros dupa care sa va intoarceti in Ro si sa o puneti de o afacere ? Ohooo. In alta parte, nu aici.
Reply With Quote
Old 06-30-2006, 04:11 PM
bigu81's Avatar
bigu81 bigu81 is offline
Profesor
Forumo-dependent

ho cu tata!Usurel
Daca tu ai plecat din Romania cu gandul ca te vei angaja acolo pe post de director asta e!Dar majoritatea romanilor care pleaca parerea mea ca ar accepta si de a doua zi dupa ce ar fi acolo un job de 10$ pe ora!OK!Am inteles ca nu e mare si imi dau seama de asta!Dar daca pleci cu gandul ca nu accepti un job sub x$ pe ora sau nu accepti decat la birou , cu AC etc. cred ca o sa stai mult si bine....sigur te vei angaja si in aceste conditii, dar cu oarecare noroc
See ya
Old 06-30-2006, 04:23 PM
ChiriacValentin ChiriacValentin is offline
Profesor
Forumo-dependent

Atentie m-am referit la lucrul ilegal, in legatura cu posibilitatea de a sta pe teritoriul american 90 de zile fara viza si de a sari peste termenul asta.
Reply With Quote
Old 06-30-2006, 08:41 PM
corneliaa's Avatar
corneliaa corneliaa is offline
Forumar fidel
Loterist confirmat

Bigu vrei 10$/h din prima???? Esti optimist frate! barbatu-miu lucreaza ca vanzator noaptea (al doilea job) intr-un lant mare de supermarketuri (Jewel) si are 7,50$/h ce zici de asta? Si unde mai pui ca nu te angajeaza decat part-time.....n-ai voie full din prima! Se poate si mai prost, vezi Mc Donald's unde 6$ e deja afacere.
Stiu o tipa care a lucrat la Aldi pe 10$/h dar a zis ca scoteau si untul din ei (printre altele si incarcat si descarcat tiruri de baxuri)pentru banii astia. Adica nici la wc n-ajungea decat in acea pauza miraculoasa de 30 minute. Si tot part-time primul an.

Asa ca.....vise taica, vise! E drept ca sunt si joburi bine platite.De exemplu tot barbatu-miu la primul job castiga bine(a intrat datorita vorbei bune puse de un prieten)Si crede-ma ca barbatu-miu e doxa in tot ce misca in materie de computere (hardware, software si programare, in toate limbajele care le vrei tu + automatica)si tot nu-l cheama nimeni desi continua sa aplice pentru ceva si mai bun. Astia i-au echivalat studiile din Romania cu 2 masteruri si tot degeaba.Trebuie sa ai pile ori, noroc cu caru. Eu am aplicat cred ca la sute de joburi si nu m-a chemat nimeni! Lucrez acum doar datorita zeitei Fortuna. n-a contat nici echivalerea diplomei, nici ce stiu sa fac....nimic. Pur si siplu le-a placut moaca mea. Atat.
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules