Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Loteria Vizelor de la A la Z > Interviul

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 12-06-2017, 11:51 AM
TDaniel TDaniel is offline
Junior Member
Bobocel

Default Interviu reușit TDaniel

povestea interviului la http://www.paginaloteristilor.com/fo...ad.php?t=14474

Last edited by Aramis; 12-06-2017 at 11:29 PM.
Reply With Quote
Old 12-06-2017, 01:57 PM
Zuzustele's Avatar
Zuzustele Zuzustele is offline
Membru
Bobocel

Quote:
Originally Posted by TDaniel View Post
Salutare
Multumim mult pentru relatarea experientei si felicitari, atat pentru viza, cat si pentru pasul cel mare pe care l-ati facut. Sunt cumva in aceeasi situatie, si noi ne-am casatorit dupa ce am aflat ca am castigat, doar ca mai am de asteptat pana la interviu. Deja am pregatit albumele cu poze! Experienta voastra ma incurajeaza ca totul va fi bine.

Felicitari inca o data si sa aveti parte de dorinte implinite si succes in tot ceea ce veti face pe pamant american!

Mary, pe data de 12 te asteptam pe tine cu un feedback. Multa bafta si fara emotii! Va fi bine!
Old 12-06-2017, 02:03 PM
Junior Member
Bobocel

Cu drag! Inca ceva foarte important. Eu credeam ca dovezile relatiei le cere consulul la interviul propriu zis. ATENTIE le cere doamna/domnul cand se predau actele deci e bine sa fie aranjate dovezile pentru ca trebuie date acolo. Mai apoi sunt preluate de consul ca sa se uite printre ele. Si recomand cu caldura (e la latitudinea fiecaruia) sa nu duceti doar album cu poze ci si bilete, contracte, chitante, proprietati unde apar ambele nume. De asemenea daca relatia voastra e publica faceti niste printscreen-uri de pe canalele de socializare unde apar poze si orice chestii impreuna si sa se vada si data neaparat si eventual comentarii (exemplu facebook). Cred ca ajuta mult ca sa demonstrati ca relatia are vechime.

PS 1: Scuze ca tot scriu romane
PS 2: Cred ca se pot da oricate dovezi de relatie dar e bine sa fie in ordinea importantei
Reply With Quote
Old 12-06-2017, 08:27 PM
Radius Radius is offline
Forumar fidel
Profesor

Quote:
Originally Posted by TDaniel View Post
Am fost ieri, 05/12 la interviu impreuna cu sotia mea [...]
casatoria civila fiind acum recent, adica in 18/11.
Uau! La nici o luna inainte de interviu v-ati casatorit!
Felicitari! In primul rand pentru prima decizie de viata = casatoria, si apoi pentru a doua decizie de viata = emigrarea.
O sa fie super, veti incepe viata de familie impreuna in America. Asa am inceput si noi. Daca va intelegeti, o sa va fie ca o aventura.
Reply With Quote
Old 12-08-2017, 07:06 AM
Zuzustele's Avatar
Zuzustele Zuzustele is offline
Membru
Bobocel

Default Acte de suport financiar

As avea eu o intrebare, daca nu sunt prea indiscreta. Cati bani ati avut in banca? Sau ati avut alte combinatii (oferte de job, bani in banca, proprietati pe numele vostru)? Sunt curioasa daca e considerata in continuare suma de circa 5.000 $/ pers. acceptabila sau daca ati avut chiar mai putin de atat si ati trecut. Merci!
Old 12-08-2017, 08:30 PM
Dulcina Dulcina is offline
Junior Member
Bobocel

Default Interviu reușit TDaniel

Felicitari si multa bafta!
Reply With Quote
Old 12-11-2017, 02:32 PM
Junior Member
Bobocel

Quote:
Originally Posted by Zuzustele View Post
As avea eu o intrebare, daca nu sunt prea indiscreta. Cati bani ati avut in banca? Sau ati avut alte combinatii (oferte de job, bani in banca, proprietati pe numele vostru)? Sunt curioasa daca e considerata in continuare suma de circa 5.000 $/ pers. acceptabila sau daca ati avut chiar mai putin de atat si ati trecut. Merci!
In cazul nostru nu am avut nevoie de bani in banca, am mers doar cu affidavit of support. Dar in cazul nostru nu prea puteam sa avem bani in banca sau proprietati, doar in 7 zile avem 1 luna de cand suntem casatoriti . Trebuie prezentat extras de cont si alte chestii care se pot valorifica daca mergeti pe cont propriu, adica fara affidavit of support.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules