Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Loteria Vizelor de la A la Z > Affidavit of Support - I134

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08-16-2006, 07:57 AM
bigu81's Avatar
bigu81 bigu81 is offline
Profesor
Forumo-dependent

Pe langa cei 755$ de persoana pe care va trebui sa ii dam la ambasada la interviu (noi suntem 2 deci 1510$) pentru aos se mai plateste vreo taxa?cat este aceasta?mersi
Reply With Quote
Old 08-16-2006, 07:59 AM
Shrek Shrek is offline
Moderator
Team Member

AoS-ul vi-l trimite cineva din US. Orice eventuala taxa va fi fost deja platita de catre acestia. Relax. Ce este apoi intre voi si ei, ce alte "taxe" veti da la ajungerea in US, asta nu am de unde sa stiu.......
Old 08-20-2006, 10:37 PM
bittersweet's Avatar
bittersweet bittersweet is offline
Forumar fidel
Loterist confirmat

salutare. revin cu intrebarile pe aceasta tema .
vad ca e ok si aos-ul facut de rezident legal permanent.eu asa ceva probabil ca voi prezenta la interviu. din experienta personala, sau poate din auzite, ce stiti ? sper ca nu este o diferenta prea mare . ar putea sa conteze faptul ca nu voi avea i 134 completat de un cetatean ? multumesc .
Reply With Quote
Old 08-20-2006, 10:44 PM
elisa_ch's Avatar
elisa_ch elisa_ch is offline
Forumar fidel
Profesor

Daca e completat de rezident permanent (GC)...e ok. Nu conteaza ca nu e cetatean.

Mult succes si stati linistiti ca e ok.

Elisa

http://www.slatineanu.com/prin_america/
http://www.slatineanu.com/photography/
Reply With Quote
Old 08-21-2006, 07:16 PM
Dahlia Max's Avatar
Dahlia Max Dahlia Max is offline
Moderator
Team Member

Quote:
Originally Posted by nora_s View Post
salutare. revin cu intrebarile pe aceasta tema .
vad ca e ok si aos-ul facut de rezident legal permanent.eu asa ceva probabil ca voi prezenta la interviu. din experienta personala, sau poate din auzite, ce stiti ? sper ca nu este o diferenta prea mare . ar putea sa conteze faptul ca nu voi avea i 134 completat de un cetatean ? multumesc .
AOS-ul poate fi facut chiar si de catre cineva care nu e rezident permanent. Important este sa aiba un statut legal in SUA si, evident, resurse materiale pentru a putea sponzoriza. Eu am avut AOS facut de cineva care era pe viza de munca si cei de la ambasada nici macar nu au clipit.

Tori Amos
Reply With Quote
Old 09-17-2006, 11:03 AM
newbie newbie is offline
Junior Member
Bobocel

Question intrebare despre AOS

A avut cineva AOS de la o persoana pe care nu o cunoaste si nu a vazut-o niciodata? Daca da, cum ati procedat la interviu? Ce ati raspuns la intrebarile despre sponsor? Se poate spune adevarul, respectiv ca nu stiu nimic despre sponsor dar s-a oferit sa ma ajute la "propunerea" unei cunostinte comune? Alte sugestii? Multumesc.
Reply With Quote
Old 09-17-2006, 06:39 PM
Shrek Shrek is offline
Moderator
Team Member

Da, noi am avut AoS de la niste necunoscuti. Prietenii nostri la care am venit aici dadusera AoS la inceputul aceluiasi an cumnatului, tot pentru imigrare. Asa ca au apelat la niste prieteni de-ai lor, pe care-i stiau foarte bine de la biserica, dar pe care noi nu-i vazusem niciodata. Iar la interviu, cind ne-a intrebat, am spus ca sint buni prieteni cu prietenii nostri
Sper ca am fost destul de coerenta

Mult succes!
Old 09-18-2006, 07:36 PM
maverick_65's Avatar
maverick_65 maverick_65 is offline
Membru
Invatzacel

Mda, si eu sunt tot intr-o situatie asemanatoare dar daca merge sa le spun adevarul, respectiv ca sunt cunostintele celor la care ma duc si a caror adresa este trecuta in formularele din plicul 1, e foarte bine.
Reply With Quote
Old 09-18-2006, 09:30 PM
Georgyus26's Avatar
Georgyus26 Georgyus26 is offline
Forumar fidel
Aspirant

Salutare....oare c-am cat dureaza sa se faca un AOS in US si c-am cu cat timp inaintea interviului trebuie sa il faci ,pardon,sa il faca cel din State???
Reply With Quote
Old 09-19-2006, 11:19 AM
adi_cio adi_cio is offline
Profesor
Forumo-dependent

Quote:
Originally Posted by Georgyus26 View Post
Salutare....oare c-am cat dureaza sa se faca un AOS in US si c-am cu cat timp inaintea interviului trebuie sa il faci ,pardon,sa il faca cel din State???
Valabilitatea AOS-ului este de 6 luni (dupa ultimele discutii de aici http://www.paginaloteristilor.ro/for...?t=6350&page=2 ), din data in care este semnat de un notar.
Timpul necesar pentru a face un AOS este diferit de la persoana la persoana. Depinde de cum se descurca cel care ti-l face (cat de repede face rost de documente, completeaza, etc)
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules