Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Comunitati de Loteristi in America > Chicago

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-08-2020, 07:38 PM
Radius Radius is offline
Profesor
Forumo-dependent

Default Magazine online

Salutare,

Daca vreti sa comandati online de la magazine specifice, iata cateva care mi-au fost recomandate:

pveuromarket.com
malincho.com
parthenonfoods.com

Ia uitati ce am gasit eu la ei:
https://www.pveuromarket.com/Raurent...28005699-5865/
foi de varza murata din Romania.
Momentan out of stock, dar au si d-aia bulgareasca:
https://www.pveuromarket.com/Gradina...53001457-5137/

Va urez succes si sanatate tuturor cu pandemia asta de ne-a palit pe toti in 2020.
Reply With Quote
Old 04-17-2020, 02:49 AM
Claudia Claudia is offline
Profesor
Forumo-dependent

Raureni erau multe de vanzare pe Amazon si Ebay, trebuie urmarit bineinteles insa eu nu am cumparat online niciodata pentru ca magazinele etnice din zona sunt foarte bine aprovizionate. Insa daca ma dau asa de mult pe ebay si amazon le-am vazut... Mai era si un website de comercializare produse alimentare insa am uitat cum se numeste. Ieri am fost si la un magazin arabesc ca n-am mai fost de mult si am gasit bunatati: strugurei, legaturi de patrunjel cat bratul la 75 centi legatura, iaurt facut de arabi gros de sta lingurita-nfipta, humus facut de ei, niste lipii coapte rumen, branzet, LABNE - ma termina acest produs este ceva specific foaaaaaarte bun ceva ca o smantana mai groasa dar buuun de tot. Aveau niste verze extraordinare, mari cat roata carului si turtite precis fac si ele sarmale, si vinete asa cum le stim noi ca trebuie sa fie.
Old 04-17-2020, 02:54 AM
Profesor
Forumo-dependent

frunzele alea de varza, daca-s din Bulgaria poti sa incerci dar daca-s din Macedonia nu, ca am luat eu si sun nasol de acre zici ca-s acrite cu sare de lamaie, sincer nu am putut manca sarmalele si mai am inca un borcan de asta de varza... si am mai avut din Macedonia un borcan mare de gogosari umpluti cu varza, era sa lesin cand l-am vazut in magazin insa tot asa erau acriti intr-un mod ciudat asa ca nu mai iau din Macedonia, imi pare rau.
Old 05-07-2020, 06:34 PM
Radius Radius is offline
Profesor
Forumo-dependent

Quote:
Originally Posted by Claudia View Post
frunzele alea de varza, daca-s din Bulgaria poti sa incerci dar daca-s din Macedonia nu, ca am luat eu si sun nasol de acre zici ca-s acrite cu sare de lamaie, sincer nu am putut manca sarmalele si mai am inca un borcan de asta de varza... si am mai avut din Macedonia un borcan mare de gogosari umpluti cu varza, era sa lesin cand l-am vazut in magazin insa tot asa erau acriti intr-un mod ciudat asa ca nu mai iau din Macedonia, imi pare rau.
... pai macedonienii si grecii acresc totul cu lamaie. Nici mie nu prea imi place dieta lor bogata in lamaie. Baga astia lamaie la toate: pui cu lamaie, peste cu lamaie, spanac cu lamaie, branza sau iaurt cu lamaie... .. ce-i cu ei? au stoc prea mare de lamai? Lamaie si ulei de masline
In fine, eu am gasit marca Dobrova (bulgaresti) la Meijer si sunt ok... nu cele mai bune, dar ok.
Uite ca si Walmart au:

https://www.walmart.com/ip/DOBSRCABLEA/55325794
Reply With Quote
Old 05-17-2020, 11:26 PM
Profesor
Forumo-dependent

era bine sa fi fost acrite cu lamaie dar cred ca erau cu acid citric...

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules