Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Loteria Vizelor de la A la Z > Interviul

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 06-07-2018, 06:23 AM
lacryss lacryss is offline
Junior Member
Bobocel

Default Interviu reusit 5 iunie 2018

Salutari loteristilor,
Am avut interviul pe 5 iunie, si astazi am si primit mesaj sa mergem sa ne luam pasapoartele de la TNT. Am intrat la ora 13.00, am predat initial pasapoartele la un ghiseu, apoi in 10 minute ne-au chemat sa dam documentele la acelasi ghiseu. O doamna foarte amabila, dupa ce a data cate o acadea copiilor, ne-a cerut pe rand actele: certificatele de nastere copie+original, cel de casatorie cu 2 copii, 2 poze de fiecare, inregistrarea la TNT, analizele, diploma de BAC+copie doar pentru sotie (ea este castigatoarea loteriei), cazierele noastre+copii si extrasul de cont. Noi aveam pe extras aprox 15k $ de fiecare, nu ne-a mai cerut nimic in plus si nici nu ne-a intrebat de unde provin banii, desi eram pregatiti. Ne-a luat amprentele, doar noua parintilor, copiii sub 14 ani nu sunt amprentati (fiica-mea de 5 ani era ingrozita ca ii va lua amprentele si va ramane fara ele). Nu a cerut nici diplomele de studii superioare, doar ne-a intrebat ce relatie avem cu persoana a carei adresa am dat-o si dupa ce am plecat de la ambasada ne-a sunat sa ne intrebe nr. ei de telefon.
Dupa ce am predat toate actele ne-a spus sa asteptam la ghiseul 8 pentru interviu. Desi intrasem primii, la interviu ne-a chemat abia dupa alte 3 persoane, am asteptat 30 de minute, timp in care copii isi cam pierdusera rabdarea pentru ca isi terminasera acadelele. Ne-a chemat intr-un final consulul la ghiseu. In primul rand ne-a felicitat pentru castigarea loteriei. Desi cu ceilalti dinainte se chinuise sa vorbeasca in romana, pe noi ne-a luat din prima in engleza. Ne-a pus sa juram ca declaratiile pe care le facem sunt adevarate, sotiei i-a spus ca ea jura si pentru copii. Apoi ne-a intrebat cu ce ne ocupam, unde intentionam sa mergem, ce relatie avem cu persoana din USA, si ne-a urat succes in America - vizele noastre sunt aprobate.

Vom pleca la sfarsitul lunii iulie catre America pentru a avea timp sa inscriem copii la scoala care incepe pe 21 Aug.
Multumesc tuturor pentru informatii si va urez succes!
Reply With Quote
Old 06-09-2018, 12:09 AM
Lorenn2017 Lorenn2017 is offline
Junior Member
Bobocel

FELICITARI! Succes pe noul drum ! ��

Last edited by Aramis; 06-09-2018 at 02:42 AM.
Reply With Quote
Old 06-10-2018, 06:47 PM
lacryss lacryss is offline
Junior Member
Bobocel

Multumim! Mult succes si voua.
Reply With Quote
Old 09-13-2018, 11:37 AM
daniborca daniborca is offline
Junior Member
Bobocel

Default Interviu reusit 10 Septembrie

Consulul este foarte ok, zambeste mereu, incearca sa destinda atmosfera.

Incercati sa nu va mai stresati, desi stiu ca este greu.Concluzia mea este ca interviul chiar este o formalitate.

Singurul lucru care conteaza este sa aveti diploma de bac si ceva bani in cont, proprietati etc.

In rest puteti vb in romana fara probleme, nu este un must sa vb in engleza.

Succes !!!
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules