Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Loteria Vizelor de la A la Z > Am cistigat Loteria Vizelor!

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 10-12-2017, 01:39 PM
TDaniel TDaniel is offline
Junior Member
Bobocel

Default Visa Bulletin pentru Noiembrie 2017

Salutare. Vreau doar sa va spun ca a fost publcat visa bulletin pentru Noiembrie, este cut-off-ul la 6000. Numarul meu de caz si al lui mary se incadreaza deci TEORETIC ar trebui sa primim invitatia la interviu in zilele urmatoare. Doamne ajuta! O zi placuta!
Reply With Quote
Old 10-16-2017, 07:43 AM
Zuzustele's Avatar
Zuzustele Zuzustele is offline
Membru
Invatzacel

Quote:
Originally Posted by TDaniel View Post
Salutare. Vreau doar sa va spun ca a fost publcat visa bulletin pentru Noiembrie, este cut-off-ul la 6000. Numarul meu de caz si al lui mary se incadreaza deci TEORETIC ar trebui sa primim invitatia la interviu in zilele urmatoare. Doamne ajuta! O zi placuta!
Daca nu iti cer prea mult, ai putea sa publici aici textul din scrisoarea cu programarea la interviu si mail-ul pe care il vei primi de la ambasada cu actele pe care ti le cere si ordinea lor? Desigur, stergi toate detaliile personale (nume, CN, data si ora interviului), dar sa vedem asa in termeni generali cam care e situatia acum. Am mai vazut exemple pe forum, dar sunt mai vechi. Posibil sa nu se fi schimbat nimic intre timp, dar ne-ar ajuta cea mai recenta varianta.

Multumim si succes!
Old 10-16-2017, 08:49 AM
Junior Member
Bobocel

Cand primesc, public
Reply With Quote
Old 10-17-2017, 01:08 AM
Dulcina Dulcina is offline
Junior Member
Bobocel

Abia asteptam!
Reply With Quote
Old 10-17-2017, 01:42 AM
Aramis's Avatar
Aramis Aramis is offline
Omu' cu cioci
Team Member

Quote:
Originally Posted by Zuzustele View Post
...textul din scrisoarea cu programarea la interviu...
scrisoare?!?!

Ion Luca Caragiale (1852-1912)
Frumoasă ţară avem! Păcat că e locuită.
*** colectiv, Academia Caţavencu
Reply With Quote
Old 10-17-2017, 06:19 AM
Zuzustele's Avatar
Zuzustele Zuzustele is offline
Membru
Invatzacel

Quote:
Originally Posted by Aramis View Post
scrisoare?!?!
In momentul cand primesti mail-ul cu invitatia la interviu, nu iti scrie in mail: "Gigele, ai interviul in 12.12.2024 la ora 24:00", ci doar primesti o notificare prin care esti anuntat sa iti verifici statusul in Entrant Status Check, pentru ca acesta a fost modificat. Acolo "scrisoarea" (sau cum vrei sa ii zici, daca nu iti place acest termen) care te anunta in luna mai ca ai fost selectat, va fi inlocuita cu o "scrisoare" care iti comunica informatiile cu privire la interviu.

I-am spus scrisoare pentru ca are structura unei scrisori (cel putin prima, cea care imi zicea ca am fost selectata avea aceasta structura) cu antet, semnatura, structurata in paragrafe etc. Nu am zis ca iti trimite cineva o scrisoare fizica, dar nu am gasit un alt termen. In forumurile internationale este denumita 2NL (second notification letter), deci in naivitatea mea am dedus letter=scrisoare si de aceea am utilizat acest termen. Poate ca printre cei mai noi creeaza confuzie, de tine nu imi fac griji ca te-a confuzat, ca tu sigur stii la ce ma refeream. Dar daca imi zici tu alt termen mai corect, atunci poti sa modifici si in postarea mea si promit sa il utilizez doar pe acela de acum incolo

Scrisoare de notificare? Notificare?...
Old 10-18-2017, 09:27 PM
Junior Member
Bobocel

Default Invitatie interviu

Salutare Cu mare bucurie si entuziasm va spun ca am primit invitatia la interviu, pe 5 decembrie. Scrisoarea in sine nu e cu nimic diferit doar e inca o rubrica unde iti spune locatia, data si ora interviului. Daca e cineva curios sau are intrebari shoot
Reply With Quote
Old 10-18-2017, 10:13 PM
Junior Member
Bobocel

Thumbs up

WOOOOOOWWW, FELICITARI!
...si, si...spune-ne mai multe! Detaliaza!

Last edited by Dulcina; 10-18-2017 at 10:21 PM.
Reply With Quote
Old 10-18-2017, 10:17 PM
Junior Member
Bobocel

@Zuzustele, NL poate fi si News Letter . PupS
Reply With Quote
Old 10-19-2017, 08:06 AM
Lorenn2017 Lorenn2017 is offline
Junior Member
Bobocel

Quote:
Originally Posted by TDaniel View Post
Salutare Cu mare bucurie si entuziasm va spun ca am primit invitatia la interviu, pe 5 decembrie. Scrisoarea in sine nu e cu nimic diferit doar e inca o rubrica unde iti spune locatia, data si ora interviului. Daca e cineva curios sau are intrebari shoot
Salutare si felicitari!😊
Ne poti spune ce acte ti-au cerut?
Multumesc!
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules