Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Comunitati de Loteristi in America > Oregon

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 02-15-2011, 03:43 PM
Emy Emy is offline
Profesor
Forumo-dependent

Quote:
Originally Posted by cris2011 View Post
ce nesuferit esti...

lasa ca ajung eu pe acolo si va fi asa mult soare de veti plange de dorul ploii...
Sa ducem dorul ploii? Nu ai sa vezi asta, numai vino tu cu soarele, ca eu unul nu ma plang de asta. Acum aici, de 2 zile ploua torential non-stop. Iti dai seama ce frumos este afara?
Vezi ce a zis Lucian mai sus, de anul 2005.
Old 02-15-2011, 06:42 PM
anita1's Avatar
anita1 anita1 is offline
Profesor
Forumo-dependent

Quote:
Originally Posted by Emy View Post
Sa ducem dorul ploii? Nu ai sa vezi asta, numai vino tu cu soarele, ca eu unul nu ma plang de asta. Acum aici, de 2 zile ploua torential non-stop. Iti dai seama ce frumos este afara?
Vezi ce a zis Lucian mai sus, de anul 2005.
Pai toata lumea se vaita ca ploua dar nu stiu cum se face dar tot mai multi aleg zona asta.

citat de Elbert Hubbard
Reply With Quote
Old 02-15-2011, 07:04 PM
Emy Emy is offline
Profesor
Forumo-dependent

Quote:
Originally Posted by anita1 View Post
Pai toata lumea se vaita ca ploua dar nu stiu cum se face dar tot mai multi aleg zona asta.
Ma gandesc eu, pentru primavara/vara/toamna cand e asa frumos afara. Cel mai nasol e iarna, cand ploua mult.
Oricum nu mergi pe jos, mai deloc, dar si cand conduci e foarte urat pe strada, abia vezi la 5 m in fata ta.
Old 02-15-2011, 07:48 PM
cris2011's Avatar
cris2011 cris2011 is offline
Profesor
Forumo-dependent

Quote:
Ma gandesc eu, pentru primavara/vara/toamna cand e asa frumos afara. Cel mai nasol e iarna, cand ploua mult.
Oricum nu mergi pe jos, mai deloc, dar si cand conduci e foarte urat pe strada, abia vezi la 5 m in fata ta.
pai din Octombrie pana in Mai ne mutam in sud si revenim in NW odata cu soarele...
Old 02-15-2011, 08:02 PM
Emy Emy is offline
Profesor
Forumo-dependent

Quote:
Originally Posted by cris2011 View Post
pai din Octombrie pana in Mai ne mutam in sud si revenim in NW odata cu soarele...
Ideea asta o aplica cu succes multi pensionari, care au 2 case, una aici si alta in California sau Florida. Din pacate nu toti au 2 case , unii nu au nici una, dar la chirie e la fel, daca inchiriezi doar pe 6 luni.
Old 02-15-2011, 08:42 PM
cris2011's Avatar
cris2011 cris2011 is offline
Profesor
Forumo-dependent

Quote:
Ideea asta o aplica cu succes multi pensionari, care au 2 case, una aici si alta in California sau Florida. Din pacate nu toti au 2 case , unii nu au nici una, dar la chirie e la fel, daca inchiriezi doar pe 6 luni.
mai am destul pana la pensie... Ramane ideea ca gluma de moment sau ca proiect pentru viitor.
Old 02-15-2011, 09:09 PM
Don Serhio's Avatar
Don Serhio Don Serhio is offline
Forumar fidel
Aspirant

salutare.
Si totusi de ce multi aleg aceasta destinatie? Am inteles ca criza totusi a lovit ceva mai mult decit in alte state. Noi degraba avem interviul si inca nu neam hotarit la o posbila locatie, asta poate din motivul aca nu avem prieteni apropiati in state... miar fi interesant si de folos sa stiu si eu ce avantaje ofera NW.
Reply With Quote
Old 02-15-2011, 09:56 PM
Emy Emy is offline
Profesor
Forumo-dependent

Quote:
Originally Posted by Don Serhio View Post
salutare.
Si totusi de ce multi aleg aceasta destinatie? Am inteles ca criza totusi a lovit ceva mai mult decit in alte state. Noi degraba avem interviul si inca nu neam hotarit la o posbila locatie, asta poate din motivul aca nu avem prieteni apropiati in state... miar fi interesant si de folos sa stiu si eu ce avantaje ofera NW.
Din cati ne cunoastem aici, majoritatea au venit la rude sau prieteni.
Eu personal, am venit la rude in Seattle, altfel alegeam alta zona.
E mai usor la inceput cand ai un mic ajutor. Daca vii cu bani destui, atunci oriunde te descurci, nu numai in NW.
Old 02-15-2011, 10:45 PM
Don Serhio's Avatar
Don Serhio Don Serhio is offline
Forumar fidel
Aspirant

Quote:
Din cati ne cunoastem aici, majoritatea au venit la rude sau prieteni.
Eu personal, am venit la rude in Seattle, altfel alegeam alta zona.
E mai usor la inceput cand ai un mic ajutor. Daca vii cu bani destui, atunci oriunde te descurci, nu numai in NW.
... "cu bani destui" te descurci si acasa privind lumea prin fereastra Maybach-ului
Reply With Quote
Old 02-15-2011, 10:55 PM
Emy Emy is offline
Profesor
Forumo-dependent

Quote:
Originally Posted by Don Serhio View Post
... "cu bani destui" te descurci si acasa privind lumea prin fereastra Maybach-ului
Nu la atatia bani m-am referit.
Destui sa iti permiti o masina (second hand) cu banii jos, sa poti sa iti iei ceva mobila la inceput si sa pui la chirie cel putin 2 luni (daca nu ai co-signer), iar apoi sa te descurci cateva luni pana gasesti job. Sunt destui care vand apartamentul din RO si vin cu cel putin 30-40k. Dar la fel sunt destui care vin cu mai putin de 5k, iar in cazul asta daca nu ai ceva concret de job e foarte greu sa te descurci la inceput.

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules