Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Comunitati de Loteristi in America > New York

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 03-02-2018, 11:26 PM
oxigen oxigen is offline
Profesor
Forumo-dependent

Default Pro-tip: la consulatul Romaniei din New York numai naiii isi fac programare

Nu este necesara. Ba mai mult, nu exista nici un sistem care sa dea prioritate celor care se programeaza. Nu mai exista nici macar bonuri de ordine ca la raionul "salamuri".

Intrati, si va asezati la primul ghiseu. Daca va zice sa luati loc, mergeti la urmatorul.

Cel mai simplu e sa va prezentati cu 10 minute inainte de inchidere (ora 16:00). Nimeni nu e dat afara, toata lumea dinauntru e servita.
Multumesc! Iti spun "multumesc", pentru ca mi s-a spus pe forum sa spun asta cat mai des, pana la punctul cand fraza are aceeasi valoare cu declaratiile de iubire ale liceenilor din filmele americane despre Valentine.
Reply With Quote
Old 03-03-2018, 03:57 PM
pisicutza's Avatar
pisicutza pisicutza is offline
Profesor
Forumo-dependent

Location: the wetland of America--> Gdansk, PL-->wetland reloaded

Oare merge schema si pentru cei care de drept ar trebui sa mearga la Washington? Nu de alta, dar la cata cheltuiala si calatoreala am facut acum trei ani si la ce servicii am primit, Nu as mai calca pe acolo.
Reply With Quote
Old 03-05-2018, 09:00 PM
oxigen oxigen is offline
Profesor
Forumo-dependent

In mod normal, sistemul "buluceala" nu ar trebui sa mearga nicaieri, de vreo 2 ani, de cand exista saitul de programari eConsulat.

Ca sa fie mai deosebit, consulatul din New York a avut initiativele deosebite de a ignora programarile online si de a desfiinta sistemul de bonuri de ordine. Acolo e un "domn", nou venit din Romania de cateva luni. Crede el ca stie mai bine.

Dupa ce rasufla la toata lumea ideea de mai sus (te prezinti la ora 15:50, fara programare, sau cu programare in alta zi), probabil ca si consulatul din New York va reveni la normalitate.
Multumesc! Iti spun "multumesc", pentru ca mi s-a spus pe forum sa spun asta cat mai des, pana la punctul cand fraza are aceeasi valoare cu declaratiile de iubire ale liceenilor din filmele americane despre Valentine.
Reply With Quote
Old 03-06-2018, 07:09 PM
Radius Radius is offline
Profesor
Forumo-dependent

Consulatele Romanesti sunt singurele locuri in America unde am vazut scandal la ghiseuri
Reply With Quote
Old 03-06-2018, 07:59 PM
pisicutza's Avatar
pisicutza pisicutza is offline
Profesor
Forumo-dependent

Location: the wetland of America--> Gdansk, PL-->wetland reloaded

Quote:
Originally Posted by Radius View Post
Consulatele Romanesti sunt singurele locuri in America unde am vazut scandal la ghiseuri
Da, recunosc, am fost certata ca am completat tot de acasa si mi s-au aruncat in fata toate hartiile, de limbaj si ton Nu Mai spun. Am fost si vinovati pentru hartiile facute de consulatul Romaniei din Polonia si tot asa.
Azi am pierdut jumatate de zi sa completez si sa uploadez documentele pentru pasaportul copilului si la urma cica sa fac traducere dupa viza pe unde gasesc pe google, dar cu apostila, notar si iar apostila. Atat de vag si complicat, si cu durata de peste 90 de zile lucratoatoare tot procesul, incat singura solutie ramane drumul in Romania.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules