Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Loteria Vizelor de la A la Z > Vreau sa aplic la Loteria Vizelor

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 10-29-2017, 12:01 PM
krysztoff krysztoff is offline
Junior Member
Bobocel

Multumesc.
Reply With Quote
Old 01-12-2018, 09:00 AM
kataxy kataxy is offline
Junior Member
Bobocel

Quote:
Originally Posted by Blizzard View Post
Permiteti-mi sa incep un nou thread cu bataie lunga: DV-2017 povesti, sperante, asteptari, circumstante si toate cele. Mi-asi dori ca noi, cei care postam, sa ne impartasim visele, povestile, asteptarile dar si circumstantele si situatia fiecaruia in parte.
In speta am sa incep eu (chiar daca am mai postat intr-un thread asemanator aproximativ aceeasi poveste) de data asta fiind putin mai detaliat.
Ma numesc Cosmin, 39 ani (septembrie 2015), casatorit, un baietel de 6 ani (in Septembrie 2015). Momentan locuim in UK de cca 5 ani. Profesii eu: facultate neterminata (stiinte economice),...
Fiecare poveste Cosmin difera....daca insa este ceva comun probabil dorinta de a trai - decent cu toate sansele pe masa (daca ma pot exprima asa). Eu unul am ajuns prima data in US in 1997...unde am stat vreo 3-4 luni...cel putin la acel moment nu mi a placut..eram si un copil....nu am stiut sa apreciez ce pot obtine si m am intors in tara ca un "bun" roman. Acum pt mine si sotia mea..US a devenit prioritatea no1 de a pleca - cu un statut legal (daca se intampla minunea sa castigam la DV 2019) daca nu...las si alte optiuni pe masa. Din experienta proprie - sa reusesti in US depinde de o multime de factori ( ce stat alegi, ce pregatire ai, ce se cere in acel moment, esti nu esti pregatit sa faci compromisuri, ce statut ai...ai bani sa ti cumperi o proprietate sau ramai doar pe rent etc). Am prieteni (si o parte din fam)...care sunt prin DV de peste 6 ani si au schimbat deja vreo 6 state...in cautarea de oportunitati cat mai bune...nu toti sunt happy dar repet toti insa traiesc cel putin decent / peste medie comparativ cu Ro.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules