Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Am ajuns in America ! > Primii pasi

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 07-09-2005, 01:05 AM
mgorgan's Avatar
mgorgan mgorgan is offline
Profesor
Forumo-dependent

http://www.oriunde.com/pareri.php are cineva instalat ? tare isi lauda astia marfa, oare carei buba ?
Old 07-10-2005, 12:26 AM
ngsebastian's Avatar
ngsebastian ngsebastian is offline
Forumar fidel
Aspirant

mai bine incearca www.vonage.com, chiar daca tarifele sunt cu 3 centi mai scumpe cu ro decat cele de la link-ul tau dar macar ai numar american si poti vorbi oriunde
Old 07-11-2005, 03:34 PM
I_Bogdan I_Bogdan is offline
Membru
Invatzacel

Default despre cartele..

acum 2 zile mi-am luat cu 10 dolari o cartela de la www.cloncom.com. oferta este destul de variata dar eu mi-am luat ceva care se cheama International clock. pretul pe telefon fix e 10.5c/minut, sunt altele cu rata mai buna dar eu am preferat-o pe asta pentru ca nu are taxa de conectare iar rounding-ul (adica la cit timp te taxeaza) este de 1 secunda. in general e bine cind luati o cartela sa va uitati si la taxa de conectare si la cit timp este taxarea, altfel s-ar putea sa va faceti calcule eronate daca va uitati doar la pretul pe minut.oricum, eu am si riscat un pic, pentru ca i-am gasit pe astia dupa un search pe google si am platit cu un card in valuta pe care il aveam din RO, sper sa nu-mi fi luat mai mult decit 10$.

despre oriunde.com am auzit ca e bun, am un prieten care si-a luat numar de telefon de la ei si e multumit asa ca ma bate si pe mine gindul sa ma inscriu la ei dupa ce imi pun net acasa.
Reply With Quote
Old 07-28-2005, 02:24 AM
Niki Niki is offline
Junior Member
Bobocel

Default long distance ieftin

salutari din Dallas!!
referitor la subiectul asta va recomand o companie de long distance American Phone Services - www.amphone.com
au tarife super si au si customer service in limba romana! daca vreti mai multe informatii let me know!

Mult noroc,
Niki
Old 07-28-2005, 04:44 PM
mgorgan's Avatar
mgorgan mgorgan is offline
Profesor
Forumo-dependent

Default Re: long distance ieftin

Quote:
Originally Posted by Niki
salutari din Dallas!!
referitor la subiectul asta va recomand o companie de long distance American Phone Services - www.amphone.com
au tarife super si au si customer service in limba romana! daca vreti mai multe informatii let me know!

Mult noroc,
Niki

Intradevar 8 centi/min cu romania home, 5,4 centi/min bucuresti, si 22 centi/ min cell phone, dar poti sa suni doar de pe telefonul fix, nu merge de pe mobil, totul este gratuit doar ca tre sa platesti 17% din convorbirile care le faci (taxe federale).
Old 07-29-2005, 12:21 AM
thomas's Avatar
thomas thomas is offline
The Cable Guy

EU mi-am pus VONAGE acasa

27$ (cu taxele incluse) - telefoane nelimitate in US si Canada
romania .13$/min oriunde ai suna

Pentru restul tarifelor: vonage.com

Cerinte obligatorii conexiune cablu sau DSL la internet

Alte chestii:
-iti transfera numarul curent de telefon
-ai absolut tot ce se poate callerID, voicemail... (vezi site)
-primesti 2 luni abonament gratuit cand recomanzi pe cineva iar cel care o primeste are prima luna de abonament gratuit (asa ca cine e interesat sa vonage fac si eu o recomadare acolo - trimite mesaj pe privat - am nevoie de adresa de email)

Cam asta e, mai mutle pe site la ei
Marius
Reply With Quote
Old 08-16-2005, 08:43 PM
Rodi Rodi is offline
Forumar fidel
Loterist confirmat

Quote:
Originally Posted by catalin_ve
Daca aveti abonament la NECC de mai multa vreme sunati sa va schimbe tarifele. Acum au tarife mai mici dar nu te anunta, trebuie sa suni tu sa le spui. Cred ca sunt 6 centi (Bucuresti) si 9 centi (Romania) fata de 9 si 14 (parca) cat aveau anul trecut.
Si mai nou am inteles ca au si telefonie mobila de pe care poti suna la aceleasi tarife ca si de pe fix in Ro.

Catalin
aveti grija cu NECC ca sunt hoti !!!! eu m-am abonat la ei in ideea ca voi plati 8.9centi/min iar ei mi-au trimis de doua ori facturi "umflate" . Prima mea factura de la ei a fost la $0.20/min iar a doua la $0.32 /min plus ca m-au furat si la minute . Mi-au pus la 120min inca 25 iar la 100 inca 34 . Le-am cerut sa-mi anuleze contractul , si sa vedeti cat s-au rugat de mine sa nu renunt , ca-mi vor da minute gratuie , ca nu se va mai repeta ( asa mi-au spus si prima oara) ca,.....bla-bla-bla.
probabil ca daca-si gasesc fraieri pun tarife cum li se scoala

Cea mai buna solutie e : CARTELA! am gasit cartela la $5 si am vorbit cu ea 56min in Ro nu in Buc . Intr-adevar ca ei mi-au spus ca pot vorbi 140min ( deci m-au furat la min. ) dar tot e mai buna decat altele la care am platit aproape $7/ora
Reply With Quote
Old 12-14-2005, 06:14 PM
laurbel laurbel is offline
Membru
Bobocel

eu am fost navigator si veneau la nava, la filipinezi tot felul de bisnitari de-ai lor de unde cumparam cartele convenabile. cele mai bune erau "Europe"si intradevar "International clock". imi aduc aminte ca vb cam o ora si 20 de minute si nu ma taxa la o noua conexiune.
Old 12-14-2005, 06:53 PM
RedWhite
Guest

In Chicago cartela de 5 $ cumparata la 3.75 - 4 $ si se vorbeste in tara ( nu in Bucuresti) cam 1 ora si 10 minute. Dar asta daca dai un singur telefon. Daca dai mai multe telefoane chiar si in aceasi zi nu mai vorbesti atat. Ci doar 40 - 50 de minute.
Reply With Quote
Old 05-20-2006, 08:19 PM
trip's Avatar
trip trip is offline
Profesor
Forumo-dependent

Default Rate si mai bune Romania

Sint multe oferte pe internet. Am incercat si cheltuit mult in cursul anilor.
Cele mai bune rate le gasiti aici:
http://mysite.verizon.net/ress0awn/
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules