Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Loteria Vizelor de la A la Z > Vreau sa aplic la Loteria Vizelor

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 11-11-2019, 05:16 PM
skynet's Avatar
skynet skynet is offline
Membru
Invatzacel

Quote:
Originally Posted by Cosmin7 View Post
Pana prin 2010 am stat in Regie, dar nu m-am gandit sa aplic la loterie pentru ca habar nu aveam ce as putea face acolo. Vecinul de la camera de langa a aplicat in perioada aceea si a castigat din prima, acum e cetatean.

Pe vremea aplicarii 'cu plic', am auzit destule povesti ale unora care castigau impreuna cu toti cunoscutii, in interval de cativa ani. Cred ca erau mult mai putini inscrisi atunci, deci existau ceva sanse de castig.

Anul acesta am avut noroc ca mi-am facut pasaport in primavara, ocazie cu care am luat si viza turistica B1/B2. Serverele au mers bine in primele 10 zile.
Vad ca au ramas foarte multi pe dinafara din cauza asta.

Le doresc succes celor care au reusit sa aplice.
In 2010, aveam 10 ani de cind plecasem din tara,e drept ca nu in America.
Ai dreptate, nu putini au plecat cu DV aplicind in acei ani. Eu cunosc trei cazuri.Doar doua din ele sint fericite,unul s a intors in tara si mare ar fi mirarea daca nu a pierdut chiar si greencard ul, a luat o pe calea "domnului".La lasat femeia si a ajuns in sapa de lemn,iar acum e in tara.....vai mama lui.
Old 11-18-2019, 08:02 PM
skynet's Avatar
skynet skynet is offline
Membru
Invatzacel

Buna seara!
Acu citeva saptamini, cind inca se putea aplica,navigind prin un forum(unul din cele mai mari din Europa, foroches.com) mi a atras atentia un post deschis de un usuario pe nume DvLottery.
Este vorba de un tip care a amigrat in State prin Dv.Un spaniol,care la rindul lui face cunoscut sitemul pt a i ajuta pe altii.
Tipul are "doar" experienta oferita de emigrarea lui.Zic doar,pt, ca in comparatie cu monstrii sacri ce sint in acest forum este greu sa "concurezi".
La un moment dat cum a venit vorba am pomenit de acest forum(paginaloteristilor),care este cu siguranta o referinta in ceea ce info. despre Dv. inseamna.Cel putin unul din cei din post zice ca va incerca sa citeasca acest forum cu ajutorul unui traducator online.
Asa ca in numele cititorilor de limba castellano, Va multumesc!

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules