Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Loteria Vizelor de la A la Z > Am cistigat Loteria Vizelor!

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 07-16-2019, 01:36 AM
raduS89 raduS89 is offline
Junior Member
Bobocel

Quote:
Originally Posted by Boghy2019 View Post
Salut !

Va rog sa imi spuneti daca stiti cum sa trec 3 contracte de part-time actuale in aplicatie.(sunt economist si am un contract cu 4 ore si 2 contracte cu 2 ore)
Am incercat dar imi da ca dublez cerinta la aceeasi meserie si nu imi da voie sa salvez decat un loc de munca actual.

Din cauza alegerii scolii pentru junior eu si sotia avem adrese diferite in cartile de identitate. Iese ceva frumos in aplicatie la copii sa treci doua adrese diferite pentru parinti. Sa refac cartea de identitate a sotiei sau pot sa las asa ?
Salut,
Eu nu am vazut sa existe o sectiune speciala pentru job-uri part-time in formular. In schimb, dupa ce iti treci job-ul principal esti intrebat daca activezi si in alte domenii / esti angajat in alta parte (ceva de genul, nu imi aduc aminte exact). Daca selectezi "yes", ti se adauga o parte noua in formular si poti sa completezi. Personal as merge pe aceasta varianta.

* Referitor la carte: Nu stiu daca neaparat este o problema daca aveti 2 adrese diferite in buletin dar o regula de baza ar supune: "cu cat mai putine neconcordante, cu atat mai bine". Totul depinde de CN si cat de repede te astepti sa fii programat la interviu. Daca ai putea sa eviti situatia cu 2 adrese diferite eu zic ca ar fi mai bine.
** Ca sa intelegi mai bine cum se situeaza CN-ul tau in lotul total iti las un link:

Last edited by Aramis; 07-16-2019 at 04:30 PM.
Reply With Quote
Old 08-14-2019, 08:10 PM
pepeman pepeman is offline
Junior Member
Bobocel

Default Visa Bulletin

Buna seara tuturor, nu stiu cum sunteti voi, dar eu verific visa bulletin de 50 de ori pe zi. Spre deosebire de alti ani, in care era publicat din 07, 08, 09, 12 august, anul asta ne tine cu nervii in piuneze.
Reply With Quote
Old 08-15-2019, 03:36 PM
Boghy2019 Boghy2019 is offline
Junior Member
Bobocel

Tocmai ce s-a afisat : pt octombrie 2100

Anul trecut a fost pana la CN 2000.

Succes la interviu norocosilor din prima linie
Reply With Quote
Old 11-26-2019, 10:33 AM
Junior Member
Bobocel

Default Referitor la extrasele de cont

... Buna ziua si bine v-am regasit. Avem programarea la interviu pe 9 decembrie, si au inceput, desigur, framantarile. Am citit foarte multe postari aici care m-au ajutat foarte mult, cu ocazia asta tin sa si multumesc tuturor care si-au rupt din timpul personal ca sa ajute cu experientele personale pe ceilalti, la inceput de drum spre necunoscut. Intrebarea mea de acum este: este obligatoriu sa fie pe numele meu conturile deschise ale familiei, eu fiind aplicantul selectat? Conturile sunt, ambele, pe numele sotiei, in primul rand pentru ca unul este constituit cu o suma dintr-o mostenire care ii apartine si al doilea pentru ca ea se ocupa de finantele si economille familiei. Sunt trecut ca imputernicit pe conturi. Intrebarea este: e cazul sa le stric, conturile, si sa le refac pe numele meu? Pierd data constituirii lor, care e o dovada clara ca banii sunt depusi mult inainte de interviu. Ce parere aveti?
Reply With Quote
Old 11-26-2019, 06:01 PM
Aramis's Avatar
Aramis Aramis is offline
Omu' cu cioci
Team Member

E okay pe numele soției.

Ion Luca Caragiale (1852-1912)
Frumoasă ţară avem! Păcat că e locuită.
*** colectiv, Academia Caţavencu
Reply With Quote
Old 11-27-2019, 09:12 AM
Junior Member
Bobocel

Quote:
Originally Posted by Aramis View Post
E okay pe numele soției.
Multumesc, Aramis.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules