Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Am ajuns in America ! > Primii pasi

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 06-03-2020, 02:42 AM
daniborca's Avatar
daniborca daniborca is offline
Membru
Bobocel

Default Romania..

Romania va fi mereu la fel, PSD, PNL sau cum se vor mai numi peste ani.Sa fim seriosi ca nici nu se compara viata din ro cu viata de aici.Acum depinde ce cauta fiecare.Va spune cineva care este venit aici de un an si jumatate, deci stiu foarte bine cum este si in Romania.Am vandut in romania, firma, apartament, masini, moto,bita tot ce am avut ca sa fiu sigur ca nu mai am vreun gand de intoarcere.
Aici nu sunt vreo mare scula in bascula, dar fac exact ceea ce-mi place, sunt electrician, da mai am de asteptat ceva timp sa-mi iau licenta, ca sa pot castiga mult mai bine, dar nu este rau nici acum.

In plus am mai fost aici acum 20 ani pentru o perioada de aproximativ 2 ani dar nu am avut acte la vremea respectiva, deci stiu cat de cat cum era si in urma cu 20 ani.

Aici unde sunt eu este aproape totul schimbat, in 20 ani s-a construit fff mult, sunt zone refacute complet, demolat si construit din nou.Drumurile sunt impecabile, nu cu ce am vazut in zona Los Angeles, drumuri mai proaste ca in Romania.

Asa si eu cand am plecat am zis ca :

-trebuie sa fie cel putin la fel de frumos ca in romania( zona LA mie unu mi s-a parut oribila, totul uscat, drumuri proaste, trafic ce sa mai zic, de neinteles.Eh in florida este altceva, totul verde si pe stil nemtesc, curat, frumos, drumuri bune)
-locuinta in care o sa stau pentru inceput trebuie sa fie cel putin la fel de frumoasa si de mare ca ce am avut in ro, 2 masini bune si asa mai departe.
nu a fost usor la inceput, chiar deloc dar acum incet incet intram in linie dreapta.

In incheiere, as vrea sa-i multumesc lui Dracnea si sa-i urez multi ani acolo unde este, pentru ca datorita lui suntem aici.Am fost cam nehotarati dar cu ajutorul lui si al faimosului partid, balanta a inclinat spre emigrare definitiva.
DS-260: COMPLETED May 14, 2017
Medicals: Aug 13, 2018
Interview Date: Sept 10 ,2018
Interview Status: .Successful - Visa Issued
POE: January 9 , 2019 Budapest - Paris - Los Angeles CA
POE: January 16 Los Angeles CA - Fort Lauderdale FL ( nu se compara CA cu FL )
SSN Arrived: January 23 2017
GC Arrived: January 28, 2017
Citizenship: cand o fi ...
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules