Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Informatia zilei > Experiente personale ale loteristilor

Closed Thread

Thread Tools Display Modes
Old 12-11-2019, 03:37 PM
pepeman pepeman is offline
Junior Member
Bobocel

Default pepeman - interviu reușit 9 decembrie 2019

La sectiunea dedicata nu am stiut cum sa postez, asa ca scriu aici cu rugamintea sa fie mutat mesajul unde trebuie, daca se considera nepotrivit aici. Ca sa raspund si unor intrebari nepuse anul asta Interviul impartit in doua etape, unul cu predarea actelor la doamna "Szabo", moment care este un pic incordat si indelungat, mai ales daca nu duci copii dupa absolut toate hartiile, chiar si la cele mentionate in mail fara copii, atunci e posibil sa se incrunte doamna si sa va intrebe de ce nu ati facut copii, cum am patit noi, de mi-a taiat rasuflarea. A intrebat taios daca poate sa opreasca extrasele de cont si daca poate face copii dupa contractele de proprietate la apartament si certificat mostenitor cu alte proprietati trecute acolo, i-am spus ca desigur, poate face asta si cam atat a durat discutia, apoi am asteptat cel mul 5 minute si am fost chemati la consulul american care ne-a zambit continuu si ne-a vorbit intr-o simpatica limba romana, cerandu-ne sa ridicam mana dreapta si sa juram ca ce am declarat si am depus ca documentatie este adevarat si real apoi spunandu-ne concluzia direct, ca in cazul nostru totul este "forte... easy", vizele sunt aprobate si urmeaza sa fie trimise pasapoartele in 2-3 zile la locatia selectata. Atat, nicio intrebare, absolut nici una. E adevarat ca am avut doua mape de acte, probabil ca intrebarile ar fi fost redundante. Am iesit in 50 de minute, nauciti, nerealizand ce si cand s-a intamplat asta. Ok, deci atat de usor este. Dupa luni de zile de emotii, nopti nedormite citind si recitind saitul travel.state.gov, al ambasadei, forumul asta de la A la Z, drumuri, hartii, discutii, calcule peste calcule...Hai, sa auzim de bine!
Closed Thread

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules