Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Comunitati de Loteristi in America > New York

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-10-2004, 12:30 AM
Duduka's Avatar
Duduka Duduka is offline
Profesor
Forumo-dependent

Default La New York suna un gorn...

http://www.rwsef.com/festivalen/home.php

Suna bine, pana si eu as veni...Trebuie ca va fi ceva foarte pitoresc. Petrecere buna, cui merge!
Reply With Quote
Old 04-12-2004, 12:14 PM
Alex4you's Avatar
Alex4you Alex4you is offline
Administrator

Default OK

Ok am marcat in agenda noastra, EU si FAMILIA VOM FI LA NY PE 8 MAI la acea sarbatoare romaneasca.

Venim de Vineri seara si stam pina Duminica la amiaza. Vom sta la niste amici pe linga Central Park.

Cine se mai incumeta datzi un semn de viatza ca poate ne intilnim pe acolo.

One Love, One Mission, ONE.
Reply With Quote
Old 04-13-2004, 12:13 PM
Sirod Sirod is offline
Forumar fidel
Profesor

Poate semnez si eu condica desi trebuie sa vin din NJ - eu stiu cum este la evenimentele astea - se inchide circulatia, se monteaza o gramada de tarabe mai ales cu mancare, de regula mai este si o scena pe care canta vreo necunoscuta in romaneste si cam atat - este ca un fel de balci - dar se aude romaneste vorbindu-se pe strada ceea ce iti da un sentiment de "acasa".
Oricum tinem legatura.
Reply With Quote
Old 04-13-2004, 07:39 PM
Star2in Star2in is offline
Membru
Invatzacel

Default hop si eu

vin si eu. sper sa va vad pe cat mai multi de pe forum.
haide sa stabilim o intalnire macar pt un salut.
propunere: undeva intre 9 si 11 am (la 11 e deschiderea oficiala), de ex. la intersectia 79 St cu Broadway.
Old 04-15-2004, 11:17 PM
Maria NY Maria NY is offline
Membru
Invatzacel

Venim si noi, sper sa nu fie un balci ( am fost la ziua Italiei si mi s-a parut a fi orice,numai cu specific italian nu). Oricum, vad ca se lauda ca vine Stefan Banica Jr. Tin minte si acum un concert de-a lui de la Costinesti; Iu-hu, de-abia astept!!
Reply With Quote
Old 04-25-2004, 06:42 PM
Alex4you's Avatar
Administrator

Default Spicuiri despre Festivalul Romanesc

Quote:
8 Mai, 2004 va fi ziua in care centrul financiar al New York-ului, de la Fulton street si pana la Battery Place, va bate romaneste.
Asta ne da o imagine a posibilelor locuri unde ne putem intalni, am sa ma uit eu pe harta si sa vin cu o idee. Am de gind sa vin cu un steag romanesc !

Quote:
Programul zilei va include o parada a costumelor nationale romanesti din Maramures, Banat, Moldova si Dobrogea, o parada a miss-urilor din toate zonele Romaniei si din principalele orase din Statele Unite. De asemenea, cunoscuti artisti si trupe romanesti vor fi prezenti in fata publicului spectator: Stefan Banica Junior, The Fifties si Adrian Enache
Sounds like a lot of fun !

Quote:
In standurile montate pe strada, numeroase firme participante din Romania si din Statele Unite isi vor vinde si promova produsele/serviciile publicului. Se vor servi mancaruri traditionale romanesti (mici, sarmale, clatite, vinuri si bere) si vor fi expuse obiecte de arta populara din diverse zone ale tarii cum ar fi Transilvania, Moldova, Bucovina, Oltenia si Maramures
.
Double the fun !

Quote:
Romani din Detroit, Chicago si Cleveland vor fi transportati la New York cu autocare speciale puse la dispozitie de catre organizatori.
Ia sa vedem cine se mai incumeta pentru o zi care poate marca si o prima intilnire a loteristilor de pe aceste forumuri !

Facem un schimb de celulare sau folosim walkie-talkies ?

Reply With Quote
Old 04-29-2004, 06:04 AM
Alex4you's Avatar
Administrator

Default Contact

Cine vrea sa ne intalnim atunci si vrea sa facem schimb de numere de telefon ii astept pe mesageria privata.

Reply With Quote
Old 05-05-2004, 09:31 PM
Alex4you's Avatar
Administrator

Default Locatie si contact

M-am gindit ca o harta a locatiei festivalului ar prinde bine mai multor participantzi la forum asha ca uite ce am gasit si pus aici.
"Zona Romana" de Simbata 8 Mai se va desfasura pe Brodway (diagonala hartzii) de la Fulton Street (dreapta sus) pina la Battery Park (stinga jos).
Un loc de intilnire cred ca ar fi mai greu de stabilit DAR cine are poza pe forum nu va avea probleme cu recunoasterea ca si cei care s-au hotarit sa faca schimb de numere de telefon intre timp.

Sper sa nu uit sa imi iau steagul cu mine ...
Sa fitzi iubitzi si sa ne intilnim cit mai multzi !

Linkul catre aceasta harta de pe mappoint este aici.

Reply With Quote
Old 05-09-2004, 07:37 PM
Maximus's Avatar
Maximus Maximus is offline
Profesor
Forumo-dependent

cum a fost la festival ? m-am uitat pe Romania international caci au transmis live si se pare ca a fost o reusita, nu ?
Reply With Quote
Old 05-10-2004, 06:11 PM
Sirod Sirod is offline
Forumar fidel
Profesor

Sa va spun cat am fost de aiurita ... Am fost sambata la serviciu si am tras tare ca sa nu ma mai duc si duminica pentru ca eu am fost convinsa ca 8 Mai este duminica ...
Prin urmare, duminica ne-am trezit si m-a pus barbatul sa ma uit la ce ora incepe si atunci am realizat ca fusese cu o zi mai devreme ...
Adica am ratat intalnirea din prostie ...

P.S. Acum m-am uitat si pe corespondenta pe care am avut-o cu Alex si in care am scris de zor despre "intalnirea de duminica" ... Alex frate, tu nu ai vazut ca eram decalata cu o zi ???
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules