Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Comunitati de Loteristi in America > Minnesota

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 01-07-2010, 06:02 AM
margareta margareta is offline
Junior Member
Bobocel

Sunt aproape 5 luni de cind m-am exprimat gresit cu pretul caminului de copii si voi tot continuati sa-mi reprosati asta.Am incercat sa ma retrag un timp pentru a nu ma mai certa cu nimeni pe blog ,dar vad ca voi continuati.Crenguta cred ca te cunosc esti intr-un grup de romani cu care te vizitezi sunt de acord cu tine ca va intelegeti ,dar noi cei din gasca cealalta nu ne putem da nici Buna Ziua.E adevarat eu si familia mea si ceilalti romani nu avem studii superioare ,desi as putea sa spun si eu niste minciuni.Toti romanii care ii cunosc si care lucreaza cu noi la spital nu au nici o facultate.Sunt sigura ca te cunosc atit pe tine cit si familia ta daca nu ma insel sotul tau are un website cu poze pe care le-am vazut si v-am admirat mereu pe toti romanii din gasca ta.Acolo in pozele tale am gasit si un fost coleg de scoala de al meu.Imi pare rau dar am avut numai experiente proaste cu romanii si poate vreodata ti le voi povesti.Stiu ca veniti si voi la aceeasi biserica ca noi a preotului George Oanca.Despre Minnesota e dezvoltata destul dar noi toata familia avem probleme cu frigul ,de aceea vrem sa plecam in Florida.
Reply With Quote
Old 01-08-2010, 06:10 AM
Crenguta Crenguta is offline
Forumar fidel
Aspirant

Default scuze daca a fost perceput ca repros

...am vrut sa zic doar ca cred ca e o greseala. Toti facem greseli, deci nu e bai.

Margareta, da intr-adevar mergem (cam rar) la biserica in St Paul unde este parintele George. Stii cum e, perceptiile fiecaruia sunt date de realitatea care ii loveste. Noi la inceput nu am avut prieteni aici, am suferit de singuratate, insa din asta am invatat cat sunt de importanti pt mine prietenii mei si cat de mult conteaza sa ajuti oamenii care sunt la inceput fie si numai cu o vorba buna. Nu stiu daca stii dar este si o lista de discutii pe google pt Romanii din MN. Daca vrei sa fii adaugata te rog sa imi spui. Acolo vara mai anuntam iesiri la lac (stii tu facem potluck si ne intalnim sa mai stam la povesti.) Daca spui ca lucrezi la spital, ma gandesc ca o stii si pe Luci, si probabil ca ne stim din vedere de la biserica (eu stau prost cu memoria numelor, insa imi amintesc fetzele.) Deci, nu am intentionat sa reprosez nimic, ci doar sa imi spun si punctul meu de vedere.
Reply With Quote
Old 11-16-2011, 08:39 PM
Sorin_2002_'s Avatar
Sorin_2002_ Sorin_2002_ is offline
Profesor
Forumo-dependent

flori2009, ati ajuns pana la urma in U.S.?Ati optat pentru Minessota?
Reply With Quote
Old 11-16-2011, 08:59 PM
Sorin_2002_'s Avatar
Profesor
Forumo-dependent

In Minessota o mare parte a populatiei este originara din Germania si Peninsula Scandinavica. Se simte influenta culturala germanica si scandinava in acest stat?

Ce zice Wikipedia despre Minessota :,,Statul este cunoscut și sub numele de "Pămāntul celor 10.000 de lacuri", prin comparație cu Finlanda, datorită numeroaselor lacuri și altor forme de apă dulce, care creează atāt rezidenților cāt și turiștilor condiții excelente de drumețit și de petrecere a timpului liber īn zone extrem de frumoase.
Extremele climatice ale statului Minnesota sunt īn "contrast" cu moderația oamenilor ce locuiesc acolo. Statul este cunoscut pentru politica și politica sa socială moderat-progresistă, respectiv pentru implicarea civilă și procentul ridicat de voturi exprimate. Minnesota se situează printre cele mai sănătoase state ale națiunii, ca sumare a unor indicatori multipli, fiind īn același timp unul din statele Uniunii care are una dintre cele mai educate și literate populații.''

Last edited by Sorin_2002_; 11-16-2011 at 09:13 PM.
Reply With Quote
Old 11-16-2011, 09:39 PM
margareta margareta is offline
Junior Member
Bobocel

Locuiesc in mn de 13 ani-salariile sunt mai mari decit in florida de exemplu.daca iti place frigul si gerul esti ok ,dar eu vreau sa ma mut in florida ca e foarte frig si iarna merg mereu la doctor si platesc prea multi bani pentru asta....e al dracului de frig plus de asta taxele sunt foarte mari....e posibil sa iti placa depinde de fiecare....
Reply With Quote
Old 01-20-2012, 09:32 PM
flori2009 flori2009 is offline
Forumar fidel
Loterist informat

Quote:
Originally Posted by Sorin_2002_ View Post
flori2009, ati ajuns pana la urma in U.S.?Ati optat pentru Minessota?
da am optat pentru spania dupa o vizita scurta in sua
Reply With Quote
Old 01-21-2012, 04:56 PM
Sorin_2002_'s Avatar
Profesor
Forumo-dependent

Va placut mai mult in Spania decat in SUA, cu toata situatia economica acum mai delicata in Spania.Va doresc multa bafta
Ce va oferit Spania mai mult decat SUA?
Reply With Quote
Old 03-26-2013, 11:00 PM
Sorin_2002_'s Avatar
Profesor
Forumo-dependent

Smile

Cred ca am pus intrebari prea delicate.Scuze.
Reply With Quote
Old 03-28-2013, 09:40 PM
flori2009 flori2009 is offline
Forumar fidel
Loterist informat

Quote:
Originally Posted by Sorin_2002_ View Post
Cred ca am pus intrebari prea delicate.Scuze.
a trecut mult timp
Reply With Quote
Old 03-29-2013, 11:02 PM
Sorin_2002_'s Avatar
Profesor
Forumo-dependent

Quote:
Originally Posted by flori2009 View Post
a trecut mult timp
Si ai uitat din ce motiv ai revenit in Spania, o tara europeana, cu o clima placuta,mai aproape de Romania, cu un stil de viata lejer, latin,cu care voi erati deja obisnuiti, avand protectia sociala mai atractiva decat cea din SUA, cel putin in perioada cand voi ati revenit in Spania.Este ok.

Last edited by Sorin_2002_; 03-29-2013 at 11:13 PM.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules