Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Loteria Vizelor de la A la Z > Interviul

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 10-11-2015, 05:03 PM
petra1 petra1 is offline
Junior Member
Bobocel

Quote:
Originally Posted by madalinab View Post
Dintre cei care ati facut examenul medical la Regina Maria, cum ati facut programarea?Ati sunat la Call Center 0219268 sau aveti vreun numar de telefon al doamnei doctor Mariana Toma?Merci.
0724299331 Mariana Toma
Reply With Quote
Old 11-13-2015, 10:45 AM
Nelia83 Nelia83 is offline
Junior Member
Bobocel

Quote:
Originally Posted by GropiTze View Post
Azi am facut vizita medicala la Regina Maria. Nu am facut nici un vaccin. Pe plicul sigilat primit e atasat formularul DS-3025: Vaccination Documentation Worksheet. Sunt cateva vaccine marcate ca 'Not Age appropriate' si unul ca 'Insufficient time Interval'.

La Results e bifat: Vaccine History Incomplete, "Applicant may be eligible for blanket waiver(s) because vaccination(s) not medically appropriate (as indicated above)".
E in regula ? A mai avut cineva la fel?
In ce data ai avut vizita medicala si in ce data interviul. Spuneai ca nu ti-au mai faccut vaccinuri pe motiv de 'Insufficient time Interval'. Ti-au dat si o schema de vaccinuri pe care sa le faci in USA? Merci!
Reply With Quote
Old 11-14-2015, 12:01 AM
Aramis's Avatar
Aramis Aramis is offline
Omu' cu cioci
Team Member

īn SUA nu mai faci vaccinuri decāt dacă ești copil și trebuie să mergi la școală. altcumva odată intrat, e pe riscul tău.

Ion Luca Caragiale (1852-1912)
Frumoasă ţară avem! Păcat că e locuită.
*** colectiv, Academia Caţavencu
Reply With Quote
Old 11-28-2015, 12:17 AM
Nelia83 Nelia83 is offline
Junior Member
Bobocel

Am sunat astazi pentru programarea examenului medical la Regina Maria (2 adulti). Ne-au informat ca ne va costa 450 Ron / persoana consultul medical (consult general, analiza de sange RPR, radiografie cardio-pulmonara) si sa avem la noi suplimentar 400 Ron /persoana pentru a ne administra vaccinurile necesare varstei noastre.

In fisele noastre apar asa (sunt nascuta in 1983 iar sotul in 1982):

BCG
DTP
DT
AR
AP

Potrivit schemei de vaccinare SUA ne lispsesc multe vaccinuri. Exista intr-adevar cateva care nu sunt potrivite d.p.d.v medical luand in considerare varsta, insa multe dintre acestea pot fi administrare (am intrebat un medic - de ex Rujeola / Rubeola / Oreion, Tetanos, Antigripal, Hepatita A, Hepatita B, etc.)
Sincer, as prefera sa nu ni se administreze aceste vaccinuri, in primul rand d.p.d.v. medical dar si financiar.
Daca exista pe forum persoane care au avut recent vizita medicala la Regina Maria, si care au avut un istoric al vacciurilor destul de sumar/lipsa vaccinuri ... sunt sanse sa scapam nevaccinati?

Last edited by Nelia83; 11-28-2015 at 12:25 AM.
Reply With Quote
Old 03-17-2018, 12:03 AM
pisicutza's Avatar
pisicutza pisicutza is offline
Profesor
Forumo-dependent

Location: the wetland of America--> Gdansk, PL-->wetland reloaded

Ce formular va completeaza medicul, I693?
Reply With Quote
Old 03-17-2018, 04:22 PM
ANGELIK's Avatar
ANGELIK ANGELIK is offline
Forumar fidel
Loterist informat

Quote:
Originally Posted by pisicutza View Post
Ce formular va completeaza medicul, I693?
da costa de la $250 la $650
Old 09-13-2018, 11:21 AM
daniborca's Avatar
daniborca daniborca is offline
Junior Member
Bobocel

Default Analize Medicale

Initial am avut si noi programare la Regina Maria, dar doamna care raspunde la telefon a fost foarte aroganta si am renuntat.

Va recomand Bio Medica, a fost mai ieftin si foarte profi.Toate analizele au durat aprox 1.5 ore.In plus desi lipseau multe vaccinuri nu a fost nevoie sa le mai facem.Au intrebat daca am avut anumite boli ( nu-i asa ca ati avut varicela? ), noi am confirmat si am scapat fara vacinari si bani extra.
Reply With Quote
Old 11-28-2019, 01:27 PM
pepeman pepeman is offline
Junior Member
Bobocel

Default Vaccinari

Buna ziua, am intrat in sectiunea asta ca sa raspund la o intrebare nepusa, eventual sa ajute pe cineva care ar putea sa nu faca ca noi. ma refer la vaccinurile care sunt constatate lipsa si impuse la efectuare, noi am facut greseala sa nu le facem la clinica (am facut vizita medicala la Regina Maria), nici doamna doctor Toma nu a insistat deloc, a zis ca e ok sa le facem acasa si sa trimitem dovezile scanate pe adresa dansei de e-mail. Mare greseala, nu exista absolut nicio diferenta de pret intre cel efectuat la clinica si pretul vaccinului cumparat in farmacie, preturile lor sunt impuse de stat. Dar alergatura dupa cele doua tipuri de vaccin necesare, lipsa lor de pe piata, drumurile pentru fiecare in parte, apoi timpul pierdut pe la cabinetul medicului de familie, spaga traditionala la asistenta (recunosc, cu jena...), hartiutele multiple scrise, scanate, e-mailuri multiple pe masura ce se realizeaza fiecare in parte...Emotii si nervi cand nu se aseaza lucrurile asa cum credeai...Ba mai pot aparea si probleme minore de sanatate care te impiedica sa faci vaccinul in timp util... Ehhh... Nu am castigat absolut nimic, dimpotriva. Cine-o face ca noi...ca noi o sa pățească. Deci, nu faceti ca noi!
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules