Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Loteria Vizelor de la A la Z > Am cistigat Loteria Vizelor!

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 06-15-2020, 11:43 PM
daniborca's Avatar
daniborca daniborca is offline
Membru
Bobocel

Default hm

Eu am venit din Romania de curand deci stiu exact cum este, nu incerca sa-mi spui ca este altfel.Iar despre Florida bati campii, nu am invatat si nu am sa invat veci spaniola, intradevar se vorbeste foarte mult spaniola dar nu e treaba mea.Asta cu mai vorbeste cineva engleza e ca si cum te-as intreba eu ce ai fumat.

In rest cu droguri si ce prostii mai indrugi pe acolo..ce sa mai zic, ai uitat de crocodilii care umbla pe strazi

Asa sunt romanii desptepti, se pricep la toate, mai ales din auzite.
In Romania nu va fi gata autostrada bucuresti-timisoara nici peste 5 ani, adica la 35 de ani de la revolutie.La putere va fi tot psd, pnl, udmr sau cum se vor mai numi ei atunci.Asa ca nu incerca sa-mi spui tu de romania ca sunt satul de ea pana peste cap.Mai merg acolo cat mai traiesc parintii, pe urma la revedere.
DS-260: COMPLETED May 14, 2017
Medicals: Aug 13, 2018
Interview Date: Sept 10 ,2018
Interview Status: .Successful - Visa Issued
POE: January 9 , 2019 Budapest - Paris - Los Angeles CA
POE: January 16 Los Angeles CA - Fort Lauderdale FL ( nu se compara CA cu FL )
SSN Arrived: January 23 2017
GC Arrived: January 28, 2017
Citizenship: cand o fi ...
Reply With Quote
Old 06-16-2020, 09:18 AM
mario75 mario75 is offline
Membru
Bobocel

Quote:
Originally Posted by daniborca View Post
Eu am venit din Romania de curand deci stiu exact cum este, nu incerca sa-mi spui ca este altfel.Iar despre Florida bati campii, nu am invatat si nu am sa invat veci spaniola, intradevar se vorbeste foarte mult spaniola dar nu e treaba mea.Asta cu mai vorbeste cineva engleza e ca si cum te-as intreba eu ce ai
fumat.

In rest cu droguri si ce prostii mai indrugi pe acolo..ce sa mai zic, ai uitat de crocodilii care umbla pe strazi

Asa sunt romanii desptepti, se pricep la toate, mai ales din auzite.
In Romania nu va fi gata autostrada bucuresti-timisoara nici peste 5 ani, adica la 35 de ani de la revolutie.La putere va fi tot psd, pnl, udmr sau cum se vor mai numi ei atunci.Asa ca nu incerca sa-mi spui tu de romania ca sunt satul de ea pana peste cap.Mai merg acolo cat mai traiesc parintii, pe urma la revedere.
Foarte bine ca ai plecat, e alegerea ta numai ca ce nu imi place la mesajele tale este ca, ca un roman destept (asa cum mai descris) prezinti locul in care ai aterizat ca un paradis unde toate is bune si frumoase iar fetele is toate in sutien, bikini si pe role, nimic negativ nu se intampla in minunatul si fascinantul stat Florida iar de locul de unde ai plecat numai chestii horor desi stiu si eu ca nu e chiar asa. Despre Florida stiu destule chiar daca am locuit in Texas 11 ani, cumnatul meu a locuit acolo, alt roman reintors in Romania din Florida si multe emisiuni despre crime, droguri, sunt prezentate de acolo,nu zice nimeni ca nu e frumos, soare, palmieri, plaja, nisip fin(am fost in vacanta si nu neg ca nu e frumos)Daca ar fi sa vb.despre vreme si lipsa muntilor atunci pot sa zic si eu ca Romania e paradis.Reintors la Cluj de jumatate de an pot sa zic ca prea putine lucruri imi lipsesc de acolo,cel mai mult imi lipseste sa conduc masina pe 4 benzi dar nu toata ziua buna ziua, m-am saturat de dependenta de masina ca si dracu de tamaie, de niste zambete false poate mai duc lipsa si alte cateva lucruri marunte.
Chiar daca m-am luat de mesajele tale iti doresc o zi buna si succes in noua ta viata.
Reply With Quote
Old 06-17-2020, 01:49 AM
daniborca's Avatar
daniborca daniborca is offline
Membru
Bobocel

Default bravo tie

Da pentru mine aici este ca in paradis, ai ceva impotriva? Eu zic sa vorbesti daca vrei despre Texas vs Romania, nu din auzite cum banuiam ca vorbesti.

Si te rog sa mai citesti mesajele mele sa vezi ce am zis despre Romania.Spre deosebire de tine eu am mai stat 2 ani aici acum 20 ani, am stat 2 ani si in Canada, iar restul in tara.Cel mai important este ca am stat in tara pana in ianuaire 2019, deci stiu foarte bine cum merge treaba.Si mai ceva, romania nu inseaman Cluj, Timisoara, Bucuresti, poate ar fi bine sa mai scoti capul afara sa vezi cum este si prin restul tarii, iti recomand sa vizitezi sudul tarii si eventual Vaslui, Neamt ..era sau uit de cocalarii cu BMW si de tigani, de departe preferatii mei !!!
DS-260: COMPLETED May 14, 2017
Medicals: Aug 13, 2018
Interview Date: Sept 10 ,2018
Interview Status: .Successful - Visa Issued
POE: January 9 , 2019 Budapest - Paris - Los Angeles CA
POE: January 16 Los Angeles CA - Fort Lauderdale FL ( nu se compara CA cu FL )
SSN Arrived: January 23 2017
GC Arrived: January 28, 2017
Citizenship: cand o fi ...
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules