Loteria Vizelor DV  20xx :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 20xx :: Forumul Loteristilor > Loteria Vizelor de la A la Z > Am cistigat Loteria Vizelor!

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 02-18-2020, 10:04 AM
pepeman pepeman is offline
Junior Member
Bobocel

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Cu ajutorul lor am reusit sa imi fac un plan.
Reply With Quote
Old 09-01-2020, 02:04 PM
Richard Richard is offline
Junior Member
Bobocel

Salut,
Dintre castigatorii 2020, a fost cineva la interviu pana acum? Daca da, ce nr ati avut?
Merci
Reply With Quote
Old 09-04-2020, 07:22 PM
Aramis's Avatar
Aramis Aramis is offline
Omu' cu cioci
Team Member

Quote:
Originally Posted by Richard View Post
Salut,
Dintre castigatorii 2020, a fost cineva la interviu pana acum? Daca da, ce nr ati avut?
Merci
interviu? Pentru care DV?

Ion Luca Caragiale (1852-1912)
Frumoasă ţară avem! Păcat că e locuită.
*** colectiv, Academia Caţavencu
Reply With Quote
Old 09-25-2020, 01:47 PM
viorel1304 viorel1304 is offline
Junior Member
Bobocel

Daca e vorba de DV2020, mentionez ca a fost singurul an cu probleme in care de prin iunie, daca nu ma insel, s-a sistat cu procesarea cazurilor pentru DV 2020. Sunt si eu curios daca cineva a obtinut viza dupa 8 septembrie 2020. Recent m-am inscris intr-unul din procesele intentate pentru extinderea programului si astept decizia instantei care va veni luni sau marti cel tarziu (case number 42xxx, fara email de confirmare din partea KCC pentru procesarea documentelor nici pana azi)
Reply With Quote
Old 09-26-2020, 08:44 PM
Junior Member
Bobocel

Quote:
Originally Posted by viorel1304 View Post
Daca e vorba de DV2020, mentionez ca a fost singurul an cu probleme in care de prin iunie, daca nu ma insel, s-a sistat cu procesarea cazurilor pentru DV 2020. Sunt si eu curios daca cineva a obtinut viza dupa 8 septembrie 2020. Recent m-am inscris intr-unul din procesele intentate pentru extinderea programului si astept decizia instantei care va veni luni sau marti cel tarziu (case number 42xxx, fara email de confirmare din partea KCC pentru procesarea documentelor nici pana azi)

Salut Viorel
Da, despre DV2020 e vorba. Am sunat si eu la KCC si mi-au zis ca vize mai sunt disponibile, insa nu mai au timp ambasadele sa cheme multi la interviuri, numai pana la final de sept. Deci probabil ca vor ramane din nou vize neacordate.

Poti sa imi dai te rog niste detalii despre procesul la care ai facut referire? Eventual un link ?

Merci!
Reply With Quote
Old 09-27-2020, 04:09 AM
daniborca's Avatar
daniborca daniborca is offline
Membru
Bobocel

Quote:
42xxx e un numar cam mare..imi amintesc ca au fost destui care aveau putin peste 30k si nu au mai ajuns la interviu, atunci cand am castigat si eu.Zuzustele este una din ghinioniste..Noi am avut 23 k si ceva din cate imi amintesc si am mers la interviu in septembrie, ultima tura..
DS-260: COMPLETED May 14, 2017
Medicals: Aug 13, 2018
Interview Date: Sept 10 ,2018
Interview Status: .Successful - Visa Issued
POE: January 9 , 2019 Budapest - Paris - Los Angeles CA
POE: January 16 Los Angeles CA - Fort Lauderdale FL ( nu se compara CA cu FL )
SSN Arrived: January 23 2019
GC Arrived: January 28, 2019
Citizenship: cand o fi ...
Reply With Quote
Old 09-27-2020, 02:31 PM
viorel1304 viorel1304 is offline
Junior Member
Bobocel

Quote:
Originally Posted by Richard View Post
Salut Viorel
Da, despre DV2020 e vorba. Am sunat si eu la KCC si mi-au zis ca vize mai sunt disponibile, insa nu mai au timp ambasadele sa cheme multi la interviuri, numai pana la final de sept. Deci probabil ca vor ramane din nou vize neacordate.

Poti sa imi dai te rog niste detalii despre procesul la care ai facut referire? Eventual un link ?

Merci!
Vor ramane cu siguranta vize neacordate.

Procesul in care sunt apartine avocatului Curtis Morisson, si il poti cauta pe google, se cheama Kennedy vs Trump. Au fost si niste procese intentate (fara costuri) mai devreme de catre Aila si alti avocati si au obtinut cat de cat ceva.

Cat despre procesul Curtis Morisson taxa de inscriere a fost 500usd si alte costuri la sosirea in Usa daca va castiga (inca 500 pentru fiecare dependent). Impreuna cu ceilalti avocati se doreste a obtine rezervarea unor numar vize chiar dincolo de 30septembrie. Oricum nu te mai poti inscrie acum. Este prea tarziu.

Marea problema acum este ce decizie va da judecatorul daca se va decide aceasta rezervare de vize. Si aici ma refer la faptul daca va rezerva doar reclamantilor din procese ori pentru toata lumea, in ce termen de timp, etc. Este un blog destul de interesant de urmarit in toata tevatura asta (ceva gen Brit simon says). Daca mai vrei alte detalii, iti pot lasa un nr de tel in privat si putem discuta mai multe. Dar daca urmaresti blogul asta, cred ca iti va spune totul.
Reply With Quote
Old 09-27-2020, 08:16 PM
Junior Member
Bobocel

In 2018 luna Mai au ajuns la numarul 18k
In 2019 luna Mai la aproape 22k
in 2020 luna Mai la 30k

Deci daca nu se opreau interviurile anul acesta, erau sanse f mari sa ajunga la 42k pana la final de sept.
Au fost ani in care s-au terminat vizele la 22k, dar au fost ani in care s-a mers si pana la peste 43k.
Reply With Quote
Old 09-30-2020, 09:11 AM
Aramis's Avatar
Aramis Aramis is offline
Omu' cu cioci
Team Member

Quote:
Vor ramane cu siguranta vize neacordate.

Procesul in care sunt apartine avocatului Curtis Morisson, si il poti cauta pe google, se cheama Kennedy vs Trump. Au fost si niste procese intentate (fara costuri) mai devreme de catre Aila si alti avocati si au obtinut cat de cat ceva.

Cat despre procesul Curtis Morisson taxa de inscriere a fost 500usd si alte costuri la sosirea in Usa daca va castiga (inca 500 pentru fiecare dependent). Impreuna cu ceilalti avocati se doreste a obtine rezervarea unor numar vize chiar dincolo de 30septembrie. Oricum nu te mai poti inscrie acum. Este prea tarziu.

Marea problema acum este ce decizie va da judecatorul daca se va decide aceasta rezervare de vize. Si aici ma refer la faptul daca va rezerva doar reclamantilor din procese ori pentru toata lumea, in ce termen de timp, etc. Este un blog destul de interesant de urmarit in toata tevatura asta (ceva gen Brit simon says). Daca mai vrei alte detalii, iti pot lasa un nr de tel in privat si putem discuta mai multe. Dar daca urmaresti blogul asta, cred ca iti va spune totul.
Proces inutil. Chair dacă se obțineo așa-zisă rezervare, aceasta v-a afecta următoarea DV, pentru că cotele sunt stabilite prin lege aprobată de Congres și nu prin norme de aplicare a legii. Din exact acest motiv Trump nu poate să anuleze DV sau să realoce numărul de vize īn altă parte.

Ion Luca Caragiale (1852-1912)
Frumoasă ţară avem! Păcat că e locuită.
*** colectiv, Academia Caţavencu
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules